magazin
Enyedi Ildikó A feleségem története című nagyszabású romantikus drámáját először a CineFesten láthatta a magyar közönség. A rendező mellett Balázs…
továbbmagazin
Enyedi Ildikó féltékenységi drámája, A feleségem története szétszed és újra összerak. Még ma is aktuális érzelmi magasságokról és hullámokról mesél,…
továbbmagazin
Szinte hihetetlen, de 2021 hátralévő hónapjaiban 17 magyar film kerül a mozikba: láthatjuk végre Grosan Cristina zseniális című A legjobb dolgokon…
továbbhír
A Televíziós Művészeti és Tudományos Akadémia kihirdette az idei Emmy-díj jelöltjeit, akik közt van magyar alkotó: Rév Marcellt az Eufória sorozat…
továbbhír
395 új tagot választott az Amerikai Filmakadémia, köztük két magyar alkotót is meghívtak a szervezetbe. Az Eufória és az A feleségem története…
továbbhír
A nemzeti ünnep alkalmából az emberi erőforrások minisztere művészeti kitüntetéseket ítélt oda, köztük a Balázs Béla-díjakat és a Sára…
továbbmagazin
Sam Levinson személyes élményeit sűrű párkapcsolati drámába gyúrva a saját alkotói módszerére reflektál. A Rév Marcell fényképezte Malcolm és Marie…
továbbvideó
A Fehér isten, a Jupiter holdja és A feleségem története operatőre évek óta ingázik Budapest és Los Angeles között. Az amerikai Sam Levinson állandó…
továbbmagazin
Az Eufória sztárja Rév Marcell kamerája előtt él át egy párkapcsolati viharokkal teli éjszakát, feltárul az influenszerek ellentmondásos világa,…
továbbmagazin
Kiadták az első előzetest a két világsztárral leforgatott Malcolm & Marie című párkapcsolati drámához. Az első sajtónak tartott vetítés után a két…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié