magazin
A családi házat be kéne már pucolni, mindenki tiszta ideg, vacsora nincs, a szomszéd titkos bunkerében meg piros fénnyel nyugtatják a beájult…
továbbhír
A Nemzeti Filmintézet és az AKKU - Az Akadálymentes Korlátlan Kultúráért Egyesület összefogásában a Filmión elérhető először audionarrációs…
továbbhír
November 26. és 28. között ingyenesen nézhető három remek vígjáték a FILMIO-n, a Nemzeti Filmintézet online streaming platformján. A hétvégi…
továbbmagazin
Ládagyári kukkolókkal gúnyolta ki a szocializmust, a 90-es évek közepén felélesztette a Ki-mit-tud aranykorát és ő készítette az egyik első magyar…
továbbmagazin
Kiégett ellenőrök, világháborús szerelmek, animált Rómeó és Júlia és sebekbe fojtott traumák mellett bőséges humor is lesz a héten a televízióban.
továbbhír
Az Uránia Nemzeti Filmszínház Cseh Tamás mozija címmel rendez március 9-én vetítéseket a tíz éve elhunyt énekes-zeneszerző-színész mozgóképes…
továbbmagazin
Március 15-ről általában ugyanazok a képek ugranak be mindenkinek: kokárda, Himnusz, huszárok díszes mentében, Petőfi szobor és Pilvax kávéház. Mi…
továbbmagazin
„A film választja ki a szereplőket, miközben így nyeri el entitását az alkotás” - hangsúlyozta a Fényíró Filmklub szerdai beszélgetésén Tímár Péter,…
továbbhír
A héten ünnepli hetvenedik születésnapját kis Vuk, Szaffi és még jó néhány gyerekkori kedvenc magyar hangja, mindannyiunk imádott Terikéje, Pogány…
továbbmagazin
A menetrendszerűen érkező kánikula beköszöntével egyetlen dolognak van értelme - a Balatonnak. A saját, kicsit kisebb, kicsit sekélyebb tengerünk…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié