magazin
A magyar labdarúgó-válogatott 1986 óta nem szerepelt világbajnokságon, hazai filmek azonban szerencsére azóta is készültek a fociról, előtte meg…
továbbhír
Az Odeon 2013-ban Hetvenkedő címmel hetven filmből álló magyar filmtörténeti vetítéssorozatot indított, ahol a közönség az elmúlt hetven év…
továbbfilmhutv
A filmhutv kilátogatott a Zimmer Feri második részének forgatásra, ahol szellemekről, emberi hiszékenységről beszélgettünk Tímár Péterrel, és arról,…
továbbmagazin
Ráckevén forog Tímár Péter filmje: a Fikász-család kalandjait folytató Zimmer Feri 2 - Reviczky Gábor rajzszög helyett már kísértetekkel szeretné a…
továbbhír
Folyatódik Tímár Péter vígjátéka, a Zimmer Feri. A tizenkét évvel ezelötti film folytatásának forgatása augusztus elején kezdődik.
továbbhír
Tímár Péter nevével fémjelzett filmszak indul a Budapesti Média Intézetben. Az alternatív oktatási formát a rendező azon tehetséges fiatalok számára…
továbbfilmhutv
Tímár Péter örül, hogy a filmje versenybe került a szemlén, bár egy közönségfilmnek jobb, ha előbb a közönségnek mutatja meg magát, és csak utána…
továbbfilmrészletek
A semmi közepén áll a ládagyár, benne dolgoznak a nők, és eladhatatlan ládákat gyártanak. Az üzemi tűzoltónak két remek ötlete is támad, az egyik,…
továbbmagazin
Habár A Herceg haladéka teljes fordulat a súlyos ballépés, a Le a fejjel! után, Tímár Péter ismét a középkorhoz fordul – csak ezúttal nem a…
továbbmagazin
Tímár Péter Le a fejjel! című vígjátéka hozott anyagból, Szekér András forgatókönyvéből készült. A herceg haladéka azonban már vérbeli Tímár film –…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéGál Tibi / Macerás ügyek