hír
Az Újratervezés című magyar alkotás nyerte a Car Shorts nemzetközi rövidfilmes versenyt Berlinben, melyet idén első alkalommal hirdettek meg. A…
továbbhír
A héten ünnepli hetvenedik születésnapját kis Vuk, Szaffi és még jó néhány gyerekkori kedvenc magyar hangja, mindannyiunk imádott Terikéje, Pogány…
továbbhír
Kovács Zsolt és Pogány Judit civódását Koreában is nagyra értékelték, Tóth Barnabás kisfilmje ugyanis elnyerte a szöuli AISFF közönségdíját.
továbbhír
U. S. Premiere kategóriában Tóth Barnabás Újratervezés (My Guide) című kisfilmje nyerte a Legjobb Kisfilm díját az indianapolisi Heartland - Truly…
továbbhír
A februári Filmkritikusok Díja és a márciusi Friss Hús fesztivál közönségdíja után Tóth Barnabás Újratervezés című 12 perces kisfilmje a napokban…
továbbhír
A közönségdíjat és a legjobb filmzene díját is elnyerte Tóth Barnabás első rendezése Bergyánszkban - tudatta a Magyar Filmunió.
továbbhír
Több magyar filmet is vetítenek a jubileumi 20. trieszti filmfesztiválon, Muhi András pedig a zsűriben foglal helyet. Megjelent a Mozinet…
továbbhír
Tóth Barnabás vonata már befutott a francia mozikba. Ujj Mészáros Károly filmcímét lenyúlta Roland Emmerich. Fazakas Péter jól bekajáltat mindenkit.…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéMeg kell mondanom, meglehetősen undorítónak tartom magát, ha ezzel nem sértem meg az érzéseit.