magazin
Az Unio Film és a Magyar Televízió 2009-ben egy tizenkét részből álló sorozat keretében biztosított lehetőséget fiatal rendezők számára egy-egy…
továbbmagazin
Török Ferenc filmje egy '56 utáni passzív ellenálló csoportról, akik indiánként próbálnak kivonulni a társadalomból. Az alkotás rendezőjét a 42.…
továbbmagazin
Már tavaly is rajongtak érte, idén is szeretik: a magyar filmesek legtöbbje Haneke A fehér szalag című filmjét emelte ki az idei évből, sok…
továbbhír
Két karácsonyi meglepetéssel is szolgál a Katapult Film: az Angelusz Iván vezette műhely filmjeit december 17-én vetíti a KINO mozi, december 19-én,…
továbbhír
Sokszínű magyar filmválogatást tűz műsorra a CinÉast, Luxembourg ma kezdődő filmfesztiválja - tudatta a Magyar Filmunió. Török Ferenccel a hétvégén…
továbbmagazin
Török Ferenc Apacsok című filmjével folytatódott a filmhu és az Odeon közös sorozata, a Kortárs Magyarok. A Radnóti Színház darabjából készített…
továbbfilmrészletek
Török Ferenc tévéfilmje egy család három generációjának történetén keresztül mutatja be az előző rendszer árulásokra, hazugságokra és hallgatásra …
továbbhír
Nézd meg velünk Török Ferenc rendezését: az Apacsok című darabból készült tévéfilm először az Odeonban lesz látható - a vetítés után vendégünk a…
továbbhír
Nézd meg velünk a Hajónaplók összefűzésével készült East Side Stories című filmet hétfő este a Kortárs Magyarok Filmhu-Odeon Filmklubban! A vetítés…
továbbmagazin
Török Ferenc a nemzedéki trilógia (Moszkva tér, Szezon, Overnight) után új hangot üt meg: személyes, intim, családi történetet mesél Isztambul című…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéPataki István / Körhinta