hír
Püsök Botond dokumentumfilmje is szerepel a legrangosabb román filmdíj idei jelöltjei között. Az itthon az RTL+-on látható Túl közel egy…
továbbmagazin
Három évvel a gyermekbántalmazás után jó magaviselettel szabadul a tettes, a gyermekek anyja emiatt úgy dönt, el kell hagyniuk a falut, ahol addig…
továbbhír
Megsemmisítő filmek igazságról, demokráciavágyról, Kínától a Fülöp-szigetekig, a putyini propaganda gépezet pusztításától az ukrán nép hétköznapjain…
továbbhír
Püsök Botond alkotása a franciaországi FIPADOC Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztiválon megnyerte a Fiatal Európaiak Díját. A Túl közel című film egy…
továbbhír
Vasárnap hivatalos díjkiosztóval ért véget a 9. Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál. A magyar szekció fődíját Tóth Péter Pál Révészek című…
továbbhír
Január 23. óta látható az RTL+ csatornáján Püsök Botond Túl közel című dokumentumfilmje, melynek központi témája a gyermekbántalmazás és a családon…
továbbpodcast
A Filmhu és a MADOKE közös podcastsorozatának vendégei több éven át voltak aktívan jelen egy-egy krízisben lévő család életében: Kálmán Mátyás a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéÉs most következik a haza hivatalos slágerlistájának éllovasa, minden állomás kedvenc dallama, a Number One. A MÁV sínfónikusok előadásában, amely minden állomáson és megállóhelyen megáll. Ahányszor csak hallom lábam közt a kisvasutas feláll!