Címke: „t√©gla”

Találatok száma: 19

magazin

A siker, a bukás és a szex titkai

A második nap mindig unalmas, vagy legalább is mindig unalmasan indul, mindenféle elvárások nélkül. A nép kezd besűrűsödni, bár még sehol nincs…

tovább

magazin

Muff

Amilyen elcseszett épület a Mammut, az idők során annyira megkedveltem: a maga összenyomorított formáival, a levegősnek hatni akaró, ám még…

tovább

magazin

Stirlitz out

Egy jóllakott és tisztába tett csecsemő zen-közeli elégedettségével tölt el, hogy bejött az összes jóslatom: a Márai-film kapta a fődíjat! Bács lett…

tovább

magazin

Front

A szupermodernizmus a jelen építészetének irányzata; az a törekvés, hogy még véletlenül se éljünk kényelmesen, csak olyan tereket teremtsünk,…

tovább

magazin

Exile

Hogyan lehet egy történelmi néptragédia „hálás téma”? Valamelyik zseni annak nevezte 56-ot, bennem pedig ezt hallván megakadt a tű, talán mert…

tovább

magazin

Passió

Korábban már említettem, hogy a céltól meglehetős távolságra lakom. Nos, ez olyankor válik leginkább hátrányomra, ha egy kilométerre a Mamuttól…

tovább

magazin

Tombol a Szemle, megjöttek a játékfilmek.

Ha korai szülésekről és hasonló izgalomkeltette bulváreseményekről eddig nem is érkeztek hírek – amelyek legendákat ácsolhatnak egy-egy fesztivál…

tovább

magazin

Zatoichi Budapesten: Lora

A kedd a nap és a népek előbújtával köszöntött a Szemlére (mikor ezeket a sorokat írom szerda hajnalban, épp a vihar tépázza az utcai fákat és az…

tovább

magazin

A Szemléről, szeretettel

A Szemle minuszegyedik napja mint formátlan szürke horrordimenzió virrad rám – ilyenkor érdemes a magyar film legbelsejében vájkálni, értéket…

tovább
 
hirdetés

Véletlenül írtam egy könyvet

Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.

Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen

Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik

Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk

a teljes dosszié

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Arról vagy világhírű, hogy higgadt vagy, nem?

Attila / Ajándék ez a nap

Oszd meg! Az összes idézet