hír
Tarr Béla kapja a Mexikói Autonóm Nemzeti Egyetem (UNAM) Filmarchívumának kitüntetését a pénteken kezdődő 15. Moreliai Nemzetközi Filmfesztiválon…
továbbhír
A kínai Vuhani Egyetem díszdoktorává avatta vasárnap Tarr Béla filmrendezőt - közölte a Magyar Nemzeti Filmalap.
továbbhír
Till Attila Filmalap támogatással készült alkotása nyerte a legjobb film díját a Bécsben megrendezett Let’s CEE Filmfesztiválon. Tarr Bélát…
továbbhír
Az idei, immár ötödik alkalommal megrendezett LET’S CEE filmfesztivál 141 filmet tartalmazó programja gazdagabb, mint eddig bármikor. Ausztria…
továbbhír
Életműdíjjal tüntetik ki Tarr Bélát az 5. dublini Selyemút Nemzetközi Filmfesztiválon, és a rendezőt díszdoktorává avatja Írország legrégebbi…
továbbmagazin
Szokatlanul erős hétnek nézünk elébe, már ami a televíziók műsorát illeti. Tarr Béla Kárhozata kiemelkedik a hazai mezőnyből, de ne feledkezzünk meg…
továbbhír
A hétvégén kezdődött az arab térség nagy presztízsű filmes rendezvénye, a 16. Marrakech-i Nemzetközi Filmfesztivál, a zsűri elnöke idén Tarr Béla,…
továbbmagazin
Esterházy Péter Sátántangó-kritikája 1994-ben jelent meg a Filmvilág júniusi számában. Azóta eltelt 22 év, Tarr filmje nem öregedett, ahogy…
továbbmagazin
Három magyar filmnek is drukkolhatunk idén a Szarajevó filmfesztiválon: Trencsényi Klára Reményvasút című filmje mellett Szőcs Petra Csoszogj úgy és…
továbbhír
A világhírű magyar filmes ma este életműdíjat vesz át Szlovákiában, majd mesterkurzust tart a portugáliai Espinho ifjúsági filmfesztiválján, végül…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié