magazin
1994. április 28-án, vagyis kereken 22 évvel ezelőtt mutatták be a magyar mozikban a Sátántangót, Tarr Béla monumentális, több mint 7 órás…
továbbhír
A Pekingi Filmakadémia (BFA), Ázsia legnagyobb filmes és televíziós képzésre specializálódott intézménye tiszteletbeli professzor címmel ajándékozta…
továbbhír
A 40. születésnapját ünneplő hongkongi nemzetközi filmfesztivál (HKIFF) díszvendége Tarr Béla, aki A torinói ló tegnap esti vetítést követően…
továbbhír
Ma este személyesen veszi át Tarr Béla a filmművészet gazdagításában betöltött kiemelkedő szerepéért a 20. Szófia Nemzetközi Filmfesztivál…
továbbmagazin
A filmoktatás új útja a XXI. században - ezt a címet adta Tarr székfoglaló előadásának, amit február 3-án tartott a Magyar Tudományos Akadémia…
továbbhír
"A Magyar Filmművészek Szövetsége a leghatározottabban tiltakozik a kormány azon terve ellen, hogy a Magyar Nemzeti Digitális Archívum és…
továbbmagazin
Ezen a héten véglegesen beköszöntött az ősz, sötét van, szitál az eső és kezdenek sárgulni a fák lombjai. Ezért nekiláttunk, és összeszedtünk 8+2…
továbbmagazin
A szociális problémák ábrázolásától a kozmikus hatások kutatásáig vezet Tarr Béla művészi útja, filmjei a kiszolgáltatottság, a bezártság, a…
továbbhír
Ázsia legnagyobb nemzetközi filmünnepén, a puszani filmfesztiválon a világhírű magyar rendező mesterkurzust tartott és a fesztivál „kézlenyomat…
továbbhír
A héten ünnepli hetvenedik születésnapját kis Vuk, Szaffi és még jó néhány gyerekkori kedvenc magyar hangja, mindannyiunk imádott Terikéje, Pogány…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéImre Béla / Czukor show