hír
A Cinema Niche mögött álló csapat 2024 tavaszán új vetítéssorozatot indít. Ezúttal kultikus filmeket mutatnak be újra nagyvásznon, méghozzá 35mm-es…
továbbhír
Rengeteg új részletet osztott meg Röhrig Géza egy amerikai egyetemen Terrence Malick készülő bibliai eposzáról, amiben a Saul fia sztárja Jézus…
továbbmagazin
1998-ban két, hamar a zsáner klasszikussá váló második világháborús film jelent meg Amerikában, majd fél-fél éves késéssel Magyarországon. De nem is…
továbbmagazin
Földtörténeti, biológiai és érzelmi ősrobbanásokról, megtermékenyülésről és virágzásról, az első szerelemről és árulásról készít filmet. Eredendő…
továbbmagazin
Az élet fája rendezője legújabb filmjében vissza is tér a gyökereihez, meg nem is: pásztázó kamerája ezúttal egy kicsit lenyugszik, de a rá jellemző…
továbbhír
A legendás filmrendező Egy rejtett élet című 2019-es filmjével tér vissza a Cinema Niche csapata, akik itthon nem forgalmazott kortárs szerzői…
továbbhír
Hihetetlen sebességre kapcsolt Röhrig Géza hollywoodi karrierje! A Saul fia főszereplőjét az amerikai rendező legenda, Terrence Malick szemelte ki…
továbbmagazin
Egy hete ért véget a 72. cannes-i fesztivál és mi is lassan magunkhoz térünk, hogy aztán figyelmünket a közeledő Karlovy Vary programjára…
továbbmagazin
Ma este elrajtol a 72. cannes-i filmfesztivál: Bacsó Péter klasszikusa visszatér a riviérára, Moldovai Katalin kisfilmje a diákfilmek közt…
továbbmagazin
Magát lenácizó Lars von Trier-rel, két világvégével és dühös szeretetéhségben szenvedő kissráccal folytatódott Cannes. Kaurismaki pedig…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéMadame Lajoie / Amerikai éjszaka