magazin
Rémi Bezancon fimje 5 ember 5 napját 5 epizódban mutatja be, s ezt hazájában 3 César díjjal jutalmazták. Kellemesen sodró, könnyed családi…
továbbmagazin
Az énekesként és íróként egyaránt tevékenykedő Chico Buarque magyarul is olvasható (2005-ben az Athenaeum gondozásában megjelent) regényéből az…
továbbmagazin
A 9 animációs mozija látványos, de nem a humoros, gyerekbarát fajtából való. Nehéz kérdéseket feszeget, vészesen komor hangulatban, lenyűgöző…
továbbhír
Gigor Attila első játékfilmje Isztambulban és a dán fővárosban is látható lesz, az Eszter hagyatékát bemutatják a londoni Magyar Kulturális…
továbbmagazin
Elröppent a másfél hét, vége a hajózós-katasztrófafilmes szóképeknek, megnézhettünk temérdek filmet úgy Iránból, Kazahsztánból, mint az USA-ból,…
továbbmagazin
Az idei Titanic Filmfesztivál zsűrielnöke az izlandi filmrendező Baltasar Kormákur volt. Tavaly elnyerte a fődíjat, ám ezúttal sem csak értékelni…
továbbmagazin
Négy plusz egy animációs rövidfilm a félelemről, melyek bebizonyítják, hogy egy fekete-fehér animációs film is lehet olyan ijesztő, mint a…
továbbmagazin
Divatja van ma az iráni filmeknek: okkal. Az elmúlt két évtizedben számos fesztiváldíjat söpörtek be és kialakult lelkes, bár nem túl népes…
továbbfilmhutv
Kettős izlandi sikerrel zárul a jubileumi hajóút: a Titanic fedélzetének záróünnepélyén járt a FilmhuTv kamerája. Az Uránia Nemzeti Filmszínházban…
továbbmagazin
A hétvégén befejeződik a Titanic. Ekkor még megnézhetjük az eddig nem látott külföldi alkotásokat, amelyek közül több megtekintésére ekkor lesz…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéOliver Tate / Submarine