magazin
Filmtörténeti pillanatokat hozott a ma hajnal: Oscar díjat nyert Nemes Jeles László filmje, a Saul fia! Az utóbbi hetek másról sem szóltak, mint a…
továbbhír
Zányi Tamás, a Saul fia című film hangmérnöke Párizsban átvette a 68. cannes-i fesztivál technikai megvalósításért járó nagydíját, amelyet májusban…
továbbmagazin
Idén májusban négyszeresen örülhettünk a Saul fia sikerének, amelyből az egyik elismerést, a Vulcan-díjat, Zányi Tamásnak köszönheti a film. A…
továbbhír
A francia Riviérán összesen négy díjat bezsebelő Saul fia vasárnap este megkapta Vulcan Award elismerést is, amelyet Zányi Tamás, az alkotás…
továbbfilmhutv
Tíz éves Török Ferenc Moszkva tér című filmje, ebből az alkalomból kértük az alkotókat, filmes barátokat a Merlines bulin, hogy nosztalgiázzanak a…
továbbmagazin
A low-budget filmek szerepe és jövője a hazai filmgyártásban, avagy „az orosz törpe a legnagyobb a világon” - Balázs Gábor és Zányi Tamás…
továbbhír
A Magyar Hangmérnökök Társaságának (HAES) új elnöke Zányi Tamás a filmhunak adott telefoninterjúban elmondta, hogy az október 17-i közgyülésükkel…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié