Szerkesztőségünk most is összeült, vitázott és szavazott az elmúlt év legkiválóbb magyar filmjeiről és színészi teljesítményeiről. 2019 legjobbjai…
továbbNagy Zoltán első, Inkubátor programban készült nagyjátékfilmje kényes témával, egy zeneiskolán belüli zaklatás eltusolt körülményeivel foglalkozik.…
továbbAz Isteni műszak rendezője, Bodzsár Márk majdnem tíz év után új nagyjátékfilmmel tér vissza a mozikba: a Drakulics elvtárs főhősei (Walters Lili és…
továbbHartung Attila első nagyjátékfilmjében az ezredforduló után született, Z-generáció tagjait mutatja be testközelből. Féktelen bulik a budapesti…
továbbAz Akik maradtak egy lélekemelő, könnyedséggel és melegséggel teli történet a szeretet gyógyító erejéről a második világháború utáni Budapesten.…
továbbHarmadik alkalommal rendezik meg a Budapesti Klasszikus Film Maratont, a főváros nagyszabású nemzetközi filmfesztiválját, melynek fő témája idén a…
továbbSzeptember 13. és 21. között zajlik a Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, amelynek idei programja bővelkedik a magyar premierekben. Többek között…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié