Cannes 2015

46 év után először ér magyar rendezőt az a megtiszteltetés, hogy első játékfilmjével a cannes-i hivatalos versenyprogramban szerepelhet. Nemes Jeles László Saul fia című filmjét nagy várakozások előzték meg. Cikkek, interjúk, beszámolók a filmfesztiválról.

hír

A magyar delegáció Cannes-ban

Mundruczó Kornél húsz év alatt a második magyar, aki a Cannesban versenybe száll a nagyjátékfilmeknek járó Arany Pálmáért. Erdélyi Dániel 411-Z című…

tovább

magazin

Nemes Jeles László: A tengeri szörnyek között

Nemes Jeles László Saul fia című filmje már a hivatalos cannes-i díjátadó előtt két fontos elismerést kapott: a magyar filmnek ítélték a nemzetközi…

tovább

magazin

Billy Connolly: Bekerültem a Happy Mealbe

Ki hinné erről a lobogó sörényű hippiről, hogy betöltötte a hetvenet? Glasgow-i skót akcentusával úgy hasogatja anyanyelvét, mint malomkő a lisztet,…

tovább

hír

Sajátos "filmszemle" az Uránia moziban

Február első hétvégéjén az Uránia Nemzeti Filmszínház háromnapos rendezvény keretében köszönti a magyar filmet: vetítésekkel, gyerekprogramokkal,…

tovább

hír

Megkezdődött a 68. cannes-i fesztivál

Emmanuelle Bercot francia rendezőnő Fel a fejjel című filmjének díszbemutatójával szerda este hivatalosan kezdetét vette a 68. cannes-i…

tovább

hír

Pálfi, Vágvölgyi és Fliegauf a Berlinalén

Pálfi György és Pusztai Ferenc a Co-production Marketen vesznek részt The Voice című filmtervükkel, Fliegauf Bence a Talent Campuson ad elő, ahova…

tovább

magazin

Nemes Jeles László: Öt éve vagyok a krematóriumban

Öt évvel ezelőtt készítette el utolsó kisjátékfilmjét, azóta első mozifilmjén, a Saul fián dolgozik, amelyet idén beválogattak a Cannes-i…

tovább

hír

Megjelent a World of Shorts cannes-i száma

Hogyan forgassunk nagyjátékfilmet a rövidfilmek után? Erről és Cannes-ról szól a Daazo rövidfilmes magazinja. A Daazo kisfilmes honlap gondozásában…

tovább

magazin

Havas Ágnes: "Haladunk a digitális fejlődéssel, de a film örök"

Ma elindult a 68. Cannes-i Filmfesztivál, a magyarok pedig azért is örülhetnek, mert 46 év után először ér magyar rendezőt az a megtiszteltetés,…

tovább

hír

Nemzetközi filmiskolát és filmoperatőr mesterszakot indít a BKF

European Film School Budapest (EFSB) néven olyan angol nyelvű, nemzetközi filmiskolát indít a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola (BKF), ahol…

tovább

hír

Jancsó-film a „Cannes Classics” válogatásban

Magyar klasszikust hívtak meg a május 13-án kezdődő 68. Cannes-i Filmfesztiválra: az idén ötvenéves Szegénylegények című kultikus filmet újra…

tovább

hír

Magyar díszdoktor lesz Krzysztof Zanussi

Díszdoktorrá avatják a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen Krzysztof Zanussi lengyel filmrendező-forgatókönyvírót, a svájci European Graduate School…

tovább

magazin

Saul fia: Ember a gépezetben

Tegnap mutatták be a 68. Cannes-i filmfesztivál magyar versenyfilmjét, Nemes Jeles László első nagyjátékfilmjét, a Saul fiát. Az óriási várakozással…

tovább

hír

Nemes-Jeles filmje Cannes-ba megy

Várva vártuk a mai napot, mert most derült ki, hogy mely alkotások kerültek be a cannes-i filmfesztivál versenyprogramjába. Örülhetnek a magyarok,…

tovább

hír

Távolba néz és mosolyog

"Modern ikonként, szabad nőként, merész színésznőként Ingrid Bergman egyszerre volt hollywoodi sztár és a neorealizmus alakja, szenvedélyeinek…

tovább

magazin

Röhrig Géza: „A szemünk előtt mozdult meg sokszor az anyag”

A szakma és a közönség is a cannes-i fesztivál első igazi revelációjaként értékelte Nemes Jeles László Saul fia című alkotását. Röhrig Gézával, a…

tovább

hír

Új magyar film készül: az Indián

A Halálkeringő forgatókönyvírója új filmet írt és rendezett: főhőse egy kiégett popsztár.

tovább

hír

A Sony vette meg a Saul fiát

Az egyik legjelentősebb amerikai forgalmazó, a Sony Pictures Classics megvette Nemes Jeles László Saul fia című filmjének észak-amerikai…

tovább

hír

Magyar filmterv Cannes-ben

Meghívást kapott Kristóf György szlovák-magyar koprodukcióban, cseh és francia partnerekkel készülő Out című filmterve a cannes-i filmfesztivál…

tovább

hír

Lichter Péter Rotterdamban

Lichter Péter Look Inside the Ghost Machine című, tavaly készült kísérleti filmjét beválogatta rövidfilmes programjába a Rotterdami Nemzetközi…

tovább

magazin

Ezeket nézd, ha a francia Riviérán jársz!

Szerdán veszi kezdetét a 68. Cannes-i Filmfesztivál, amelyen Nemes Jeles László és első játékfilmje, a Saul fia is az Arany Pálmáért versenyez. A…

tovább

hír

Médiatanács: Új pályázatok, magasabb támogatási keretösszegek

A Médiatanács 2013-ban is meghirdeti a Magyar Média Mecenatúra program pályázatait. Idén még magasabb támogatási keretösszegekkel számolhatnak a…

tovább

hír

Magyar kisfilmesek a bányában

December közepén új kisjátékfilmet forgatott Borsos Miklós (Vége) - a Sújtólég története egy szénbánya gyomrában játszódik, röviddel egy…

tovább

hír

Az Uránia Filmnapok részletes programja

Február első hétvégéjén az Uránia Nemzeti Filmszínház háromnapos rendezvény keretében köszönti a magyar filmet: vetítésekkel, gyerekprogramokkal,…

tovább

hír

Wilt Pál filmrendező búcsúztatása

A Magyar Filmművészek Szövetsége tudatja, hogy Wilt Pál filmrendező búcsúztatójára  2013. február 4-én, hétfőn 12.30 órakor a Fiumei úti temető…

tovább

hír

Kenyeres Bálint és Quentin Tarantino az augusztusi Filmvilágban

Megjelent a Filmvilág augusztusi száma, amelyben Tarantino ráérez az egységesség sokféleségében vergődő Európára, Kenyeres Bálint eredeti módon…

tovább

hír

Elhunyt Petróczy Sándor

Hatvanhét éves korában csütörtök délután rövid betegség után elhunyt Petróczy Sándor, a magyarországi Mozisok Országos Szövetségének elnöke.

tovább

hír

Új oktatók a Werk Filmakadémián, 133 nevezés érkezett a Diákfilmszemlére

Zsánerfilmes kurzusok indulnak szeptembertől a Werk Filmakadémián, elkészült az augusztus végi Diákfilmszemle programja, és a szeptemberi Cinefest…

tovább
az összes dosszié

Véletlenül írtam egy könyvet

Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.

Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen

Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik

Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk

a teljes dosszié
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Mindenkinek megvan az időgépe. Ami visszafelé visz, az az emlék, ami előre, az az álom.

Az időgép

Oszd meg! Az összes idézet