Így írtunk mi 2017

Már nincs sok hátra az évből, összegyűjtöttük kedvenc forgatási riportjainkat és interjúinkat, most pedig a kritikákon a sor. Remek évet zár a magyar film, voltak nagy közönségsikereink és díjnyertes fesztiválfilmjeink egyaránt, számos neves rendező jelentkezett új opusszal, sőt még magántőkéből is forogtak filmek. Kritikáink 2017-ben.

magazin

A Viszkis: A közkedvelt bankrabló balladája

A Viszkis rabló, azaz Ambrus Attila nagy port kavart ügye régóta mozivászonra kívánkozik, és legalább ekkora várakozás előzte meg Antal Nimród…

tovább

magazin

Árulók: Ha írónak tartod magad, pártosnak kell lenned

Ma este, az 1956-os forradalom évfordulóján mutatja be a magyar televízió Köbli Norbert legújabb történelmi drámáját: a Fazakas Péter rendezésében…

tovább

magazin

Budapest Noir: Bolyongás a magyar Sin City-ben

Az 1936-ban játszódó Budapest Noir azt a korszakot mutatja be, amikor Magyarországon gyökeret vertek a náci eszmék. Gárdos Éva filmjének alapvető…

tovább

magazin

Legjobb úton: Egy helyben toporogva utazunk

Merre tovább? - Ahogyan generációjának számos tagját, a hét évnyi külföldi bolyongásból ideiglenesen hazatért fiatal zenészt, Nándit is ez a kérdés…

tovább

magazin

Aurora Borealis: Összefonódó sorsok

Több riport- és dokumentumfilm után, nyolc év kihagyással tért vissza a nagyjátékfilmhez Mészáros Márta, a 60-as, 70-es évek egyik legnagyobb,…

tovább

magazin

Pappa Pia: Megfeneklett bulihajó

Szabó Kimmel Tamás motoron feszít, Nagy Feró megpattan az öregek otthonából, Stohl András pedig mániákusan röhög, de nem énekel. A vízpart, az…

tovább

magazin

Hetedik alabárdos: Óda a segédszínészhez

Az idei CineFest versenyblokkjának egyetlen magyar indulójaként debütált a Filmalap Inkubátor programjának első produktuma. Vékes Csaba rendező egy…

tovább

magazin

Jupiter holdja: Nem olyan távoli jövőnk

Egy keserű és ellenséges, ‘fiktív’ Magyarország felé sodorja az áramlat a szír menekültet, aki angyalként száll Budapest fölé, hogy felébressze a…

tovább

magazin

Fagyott május: Limitált világvége

Poszt-apokaliptikus túlélőhorror vadházassága az absztrakt kisérleti filmmel – Lichter Péter független alkotása nem csak a horror sikeres…

tovább

magazin

A tökéletes gyilkos: Szemet szemért

Pacskovszky József közel tíz éves kihagyás után tért vissza a mozikba, a hazai filmgyártás mai trendjét követve zsánerfilmmel, egy akcióelemekkel…

tovább

magazin

Brazilok: Kezdődik a vébé döntő

Az idei hazai filmtermés minden túlzás nélkül nagyszerű, fesztiválsikerekben gazdag és ígéretes nézőszámokat produkáló darabjai, így Az állampolgár,…

tovább

magazin

Kojot: Ember embernek prérifarkasa

Két, egymásnak feszülő akarat, birtoklási vágy és önfejűség. Kinek bizonyítási kényszerből, kinek a puszta hatalom érzéséért. A Kojot a tűzkői…

tovább

magazin

1945: Volt egyszer egy holokauszt

Török Ferenc filmje, az 1945 a Saul fia kvázi-folytatásának is tekinthető: a holokauszt és a II. világháború utóéletét, következményeit tárja fel,…

tovább

magazin

Kincsem: Magyar wunder

Az ország lakosságának számához mért csodalovak tekintetében világviszonylatban sem állunk rosszul. Néhány éve Overdose sikereinek örülhettünk, de…

tovább

magazin

Testről és lélekről: A természet csodái

Majdnem húsz éve nem készített nagyjátékfilmet, de most megható és varázslatos alkotással tért vissza Enyedi Ildikó (Az én XX. századom; Simon…

tovább

magazin

Az állampolgár: Migráns premier plánban

Vranik Roland új moziját nem a migránsválság ihlette, az ötlet már az egész Európát érintő események eszkalálódása előtt megszületett, az elkészült…

tovább
az összes dosszié
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 

- Hány éves vagy?
- 15.
- A te korodban én már 16 voltam!

Melegkonyha

Oszd meg! Az összes idézet