magazin
Június 4-én eldől, hogy a tíz Inkubátoros döntősből melyik öt rendező forgathatja le első nagyjátékfilmjét. Tóth Gergely Riviéra című filmtervében…
továbbmagazin
A hatodik Inkubátor döntőse Szabó Szonja filmrendező is, aki Flóra című filmtervét fogja bemutatni a szakmai zsűri előtt. Fiatal hősnője a magány és…
továbbmagazin
Június 4-én mutatják be első nagyjátékfilmjük tervét az Inkubátor Program idei döntősei, köztük Nagy Borbála is: a Nincs itt semmi látnivaló-ban egy…
továbbmagazin
Június elején tíz fiatal filmes kap ismét lehetőséget, hogy az Inkubátor Program szakmai zsűrije előtt bemutassa első egész estés filmtervét. A…
továbbmagazin
Június 4-én tartják a hatodik Inkubátor Program döntőjét, ahol többek közt Podhradská Lea is be fogja mutatni az Apám lánya című filmtervét. A…
továbbmagazin
Folytatjuk az idei Inkubátor Program döntőseinek bemutatását, ezúttal Hevér Dániel mesél a Valami madarak című nagyjátékfilmtervéről. Főhősei egy…
továbbmagazin
Június 4-én elején tíz filmes áll ki újra az Inkubátor Program szakmai zsűrije elé az első nagyjátékfilmjének tervével. Az Itt érzem magam otthon…
továbbmagazin
Mély és szexi férfihangon megszólaló macskába beleszerető lányról forgatná első nagyjátékfilmjét Szeleczki Rozália. A Cicavízió is egyike a 6.…
továbbmagazin
Egy apa súlyos morális dilemmába kerül, mikor a kisfia által okozott balesetnek ő az egyetlen szemtanúja. Sós Bálint Dániel első nagyjátékfilmterve,…
továbbmagazin
Film noirba oltott abszurd karácsonyi történettel zárjuk az idei Inkubátoros döntősöket bemutató cikksorozatunkat. A Krampusz Dudás Balázs…
továbbhír
Bejelentették a 2020-ban meghirdetett Inkubátor Program tíz döntős filmtervét, az írók és rendezők jövő május végéig fejleszthetik első…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéZsuzsa / 3Esküvő