Lajkó - Cigány az űrben

1957 elején a Nagy Szovjetunió úgy dönt, hogy baráti országai közül Magyarországnak ad esélyt, hogy kiválassza a földkerekség első kozmonautáját, aki majd az első ember lehet az űrben: Serbán Lajos, azaz Lajkó, ahogy mindenki hívja, már gyermekkora óta betegesen vonzódik a csillagokhoz. Lengyel Balázs filmje március 29-én áll pályára a mozikban!

magazin

Lajkó nem akar a Földön járni

Egy cigány fiú az 56-os forradalom hajnalán beszáll az űrversenybe, hogy egy tragikus gyerekkori csínyt jóvá tegyen és első emberként eljusson a…

tovább

hír

Szeretik Lajkót a nézők

Több, mint 12 ezer nézővel indított első hétvégéjén Lengyel Balázs bemutatkozó nagyjátékfilmje, a Lajkó - Cigány az űrben. Az alapjáraton is erős…

tovább

magazin

Lengyel Balázs: „Skandináv típust kell elképzelni”

Korábban beszámoltunk a Filmalap döntéséről, amely szerint Pálfi György és Csupó Gábor filmtervei mellett az első nagyjátékfilmjén dolgozó Lengyel…

tovább

magazin

Lajkó kilövésre kész

Március 29-én indul Lengyel Balázs első nagyjátékfilmje, a Lajkó - Cigány az űrben országos moziforgalmazása, de a legkíváncsibbak már a hét végén…

tovább

magazin

Lajkó: „Abszurd történelmi tabló"

Új magyar debütmozi forog a Filmalap támogatásával: a Lajkó - cigány az űrben szatirikus fekete komédia Bacsó Péter klasszikusa, A tanú után…

tovább

videó

Landolt a Lajkó - Cigány az űrben előzetese

1957 elején a Nagy Szovjetunió úgy dönt, hogy baráti országai közül Magyarországnak ad esélyt, hogy kiválassza a földkerekség első kozmonautáját,…

tovább

magazin

Lengyel Balázs: Mű/Soron

Sorozatunkban a hazai filmes szakma egy képviselője ajánl megtekintésre valamilyen mozgóképet személyes kedvencei közül. Az egyetlen kritérium, hogy…

tovább
az összes dosszié
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 

Elnézést, hajnali három után mindig egy kicsit közönséges vagyok.

A szaturnusz gyűrűjében

Oszd meg! Az összes idézet