hír
Ma délelőtt nyilvánosságra hozták a 71. Locarnói Fesztivál programját: a Ruben Brandt, a gyűjtő a Piazza Grandéra, Kenyeres Bálint első filmje, a…
továbbmagazin
Ma kezdetét vette a 71. locarnói filmfesztivál, a dúsgazdag svájci városban megrendezett A-kategóriás filmünnep. Idén újra van miért örülni, hiszen…
továbbvideó
A Tegnap sokáig csak egy délibábnak tűnt a magyar filmgyártás horizontján, egyre kevésbé hittük azt, hogy valaha valósággá válik. Most végre itt van…
továbbhír
Szeptembertől látható a magyar mozikban Kenyeres Bálint első nagyjátékfilmje, a Tegnap. Az alkotás a 71. Locarnói Filmfesztivál Cineasti del…
továbbmagazin
Világhírű művészeti alkotásokat megidéző, film noir elemekkel teletűzdelt animációs heist-film készülődik egy magyar stúdióban: három évnyi…
továbbvideó
Novemberben kerül a magyar mozikba az Ezüst Medve-díjas Milorad Krstić Ruben Brandt, a gyűjtő című egészestés, magyar, animációs akció-thrillere,…
továbbFriss
Mozigépész workshopot rendez az NFI
Ők zsűriznek a 44. Magyar Filmszemlén
Felújítva hódíthatják meg a világot Mészáros Márta filmjei
Virtuális forgatásokra kialakított filmstúdió nyílt Fótligeten
A Rekviem egy álomért és az Emilia Pérez vágója is ott lesz a 12. Visegrád Film Fórumon
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié