Locarno 2018

Sok év után újra szerepel magyar alkotás a rangos svájci filmfesztiválon, ráadásul nem is egy: Zurbó Dorottya Könnyű leckék, Kenyeres Bálint Tegnap és Milorad Krstíc Ruben Brandt, a gyűjtő című alkotása is bemutatkozik az A-kategóriás filmünnepen.

hír

Sosem volt még ennyi magyar film Locarnoban

Ma délelőtt nyilvánosságra hozták a 71. Locarnói Fesztivál programját: a Ruben Brandt, a gyűjtő a Piazza Grandéra, Kenyeres Bálint első filmje, a…

tovább

magazin

Nekünk Locarno – Magyarok a leopárdok földjén

Ma kezdetét vette a 71. locarnói filmfesztivál, a dúsgazdag svájci városban megrendezett A-kategóriás filmünnep. Idén újra van miért örülni, hiszen…

tovább

videó

A sivatagban keresi régi szerelmét és önmagát

A Tegnap sokáig csak egy délibábnak tűnt a magyar filmgyártás horizontján, egyre kevésbé hittük azt, hogy valaha valósággá válik. Most végre itt van…

tovább

hír

Szeptemberben jön Kenyeres Bálint első nagyjátékfilmje

Szeptembertől látható a magyar mozikban Kenyeres Bálint első nagyjátékfilmje, a Tegnap. Az alkotás a 71. Locarnói Filmfesztivál Cineasti del…

tovább

magazin

Ruben Brandt jön, lát, és mindent vihet

Világhírű művészeti alkotásokat megidéző, film noir elemekkel teletűzdelt animációs heist-film készülődik egy magyar stúdióban: három évnyi…

tovább

videó

Előzetesben van Ruben Brandt, a gyűjtő!

Novemberben kerül a magyar mozikba az Ezüst Medve-díjas Milorad Krstić Ruben Brandt, a gyűjtő című egészestés, magyar, animációs akció-thrillere,…

tovább
az összes dosszié

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié
 
hirdetés

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 

Tudja a franc, mondd, hogy bum-bum.

Macskafogó

Oszd meg! Az összes idézet