hír
Három hazai gyártású dokumentumfilm is versenyben van a pénteken kezdődő 24. Szarajevói Filmfesztiválon. A fesztivál és a legnagyobb hazai…
továbbmagazin
A Könnyű leckék a lehető legelegánsabb módon megy szembe az elmúlt évek idegenellenes kampányával, mutat rá a társadalmunkat fertőző kártékony…
továbbmagazin
A tavalyi szarajevói filmfesztiválon a zsűri különdíjával tüntették ki Csuja László dokumentumfilmjét, a Kilenc hónap háborút. A helyszín…
továbbhír
Augusztus 30-31. közt nyílik meg a Hungarian Film Corner a velencei Lidón, ahol fiatal magyar rendezők által készített két egészestés dokumentumfilm…
továbbmagazin
Fegyverropogással indít a Kilenc hónap háború című dokumentumfilm. Magyarországról nézve messzinek tűnik a kelet-ukrajnai konfliktus, az évek óta…
továbbmagazin
Hogyan működik egy több ezer éves kultúra a Facebook, az internet és a rohamosan növekvő modernizáció korában? Mi történik az Y generációval, ami…
továbbhír
Zurbó Dorottya, Bogdán Árpád és Csuja László legújabb dokumentumfilmjei is a 2018-as Szarajevói Filmfesztiválon debütálnak, ráadásul több magyar…
továbbmagazin
Két évvel ezelőtt, a BP Underground első részében a magyar hardcore-punk szcéna legismertebb arcait, helyeit és legfontosabb pillanatait mutatta be…
továbbmagazin
Magyar zenei szubkultúrákat mutat be Koltay Anna és Turán Eszter, a BP Underground dokumentumfilm-sorozat két alkotója. Az első részben a…
továbbmagazin
Egész estés magyar filmként először került be a függetlenfilmek Mekkájába, az amerikai Sundance Filmfesztiválra Tuza-Ritter Bernadett Egy nő…
továbbmagazin
Egy német, egy angol és egy magyar srác hét évvel ezelőtt leültette a nagymamáját a kanapéra és beszélgetni kezdett vele. A három szupernagyi…
továbbFriss
Megérkezett a Piszkos Fred animáció előzetese
A Vígszínház 125 éves története filmben elevenedik meg
A közönség számára is nyitott szakmai programokkal készül a Verzió
Több mint ötven alkotással érkezik a 10. Speciális Filmfesztivál
Független filmalapot hoz létre a Budapest International Film Festival
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéEgy napon, ami talán el sem jön soha, majd én is kérek tőled valamit.
Don Vito Corleone / A keresztapa