hír
A film forgatása előtt nagyszabású casting keretében keresték a tehetséges, fiatal főszereplőket és a többi énekes-táncos, prózai szereplőket.…
továbbmagazin
Ráckevén forog Tímár Péter filmje: a Fikász-család kalandjait folytató Zimmer Feri 2 - Reviczky Gábor rajzszög helyett már kísértetekkel szeretné a…
továbbhír
Tarr Béla nyílt levelében kifogásolja, hogy a számára 2009-ben megítélt tévéfilmes szándéklevelet a Kuratórium 2010-ben nem minősítette át…
továbbmagazin
Tizenöt éves kora óta a francia színpadok termékeny, formabontó fenegyereke, majd az európai művészfilm nagy tekintélyű sztárrendezője. A Margó…
továbbmagazin
A legújabb lengyel filmek láttán a következő kérdés fogalmazódhat meg bennünk: milyen a lengyel filmipar, milyen tendenciákat figyelhetőek meg…
továbbhír
Az Index egy közel féléves hangfelvételt hozott nyilvánosságra, amelyben Kőrösi Zoltán az MMKA-ról beszél egy nyilvános szórakozóhelyre szervezett…
továbbhír
Támogatta a Magyar Mozgókép Közalapítvány (MMKA) 2011-es költségvetési támogatásának 3,5 milliárd forinttal történő növelését az Országgyűlés…
továbbmagazin
Kié a filmszemle? Hol lesz? Hogyan lehet növelni a nézőszámot megfelelő helyszín nélkül? Hogyan lesz a Magyar Filmszemléből Budapesti Filmfesztivál?…
továbbhír
Az eddigi "belterjes" mustra helyett igazi fesztiválként szeretné megrendezni 2011-től a filmszemlét a Magyar Mozgókép Közalapítvány - mondta a…
továbbhír
Tarr Béla nyílt levelében kifogásolja, hogy a számára 2009-ben megítélt tévéfilmes szándéklevelet a Kuratórium 2010-ben nem minősítette át…
továbbmagazin
Lezárultak a Közalapítvány működését vizsgáló auditok: Kőrösi Zoltán MMK-elnök a milliárdos hiányról, a vagyonkezelésbe tartozó ingatlanokról, az…
továbbhír
Mint arról tegnap beszámoltunk, a Centrál Kávéházban mutatkozott be az MMKA új Kuratóriuma. A hívószó az átláthatóság, a közpénzekkel való felelős…
továbbhír
A Magyar Filmművész Szövetség szakmai fórumán az MMKA új kuratóriumának tagjai számoltak be terveikről, elképzeléseikről, majd a Magyar Producerek…
továbbmagazin
Megítélésem szerint egy olyan tekintélyes és produktív kuratóriumot sikerült felállítanunk, amelyben két kiváló közgazdászon kívül két filmes…
továbbhír
Kőrösi Zoltán József Attila-díjas írót választották a Magyar Mozgókép Közalapítvány kuratóriumának élére a szervezet alapító tagjai - tudatta az…
továbbmagazin
Lejár az Mozgókép Közalapítvány Kuratóriumának mandátuma: a jelölőbizottság meghallgatta az elnökjelölteket, és hétfőn már dönthetnének is, de a…
továbbhír
A Simó-osztály tagjai Katapult Film néven gyártócéget indítottak, melyben nem lesznek titkos kiadások, kaszáló producerek, bénító jogok. Céljuk,…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié