Szarajevó 2016

magazin

Szarajevó: Belső utazás és kapunyitási pánik

Több mint tíz napon keresztül voltunk a 22. Szarajevói filmfesztivál vendégei: fiatal rendezők, színészek, forgatókönyvírók és újságírók sűrűjében…

tovább

magazin

Szarajevó: Színjáték mesterfokon

Egy hete vetettük bele magunkat a 22. szarajevói filmfesztivál sűrűjébe: az időnk nagy részét továbbra is a Talent Szarajevó programjain töltjük, de…

tovább

magazin

Szarajevó: Bosnyák reggeli Robert De Niroval

22. alkalommal rendezik meg idén a balkán térség legfontosabb filmfesztiválját Szarajevóban, idén mi is ellátogattunk a helyszínre, ahol a mozizás…

tovább

fotó

Szarajevó: Fotóriport a filmfesztiválról

Péntek este nyitották meg a 22. Szarajevói filmfesztivált Bosznia-Hercegovinában, a balkán térség szívében. Szokásunkhoz híven mi is ellátogattunk a…

tovább

magazin

Szarajevó: Maratoni moziünnep

Martin Scorsese 1976-os klasszikusával, a Taxisofőrrel nyitja meg kapuit péntek este a 22. szarajevói filmfesztivál. A minden évben egyre nagyobb…

tovább

magazin

Nekünk Szarajevó

Három magyar filmnek is drukkolhatunk idén a Szarajevó filmfesztiválon: Trencsényi Klára Reményvasút című filmje mellett Szőcs Petra Csoszogj úgy és…

tovább

hír

Magyar filmek Szarajevóban

Trencsényi Klára Reményvasút című filmje mellett Szőcs Petra Csoszogj úgy és Tóth Luca Superbia című rövidfilmje is helyet kap a 22. Szarajevói…

tovább
az összes dosszié

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié
 
hirdetés

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Ez itt, SPÁRTAAAA!

300

Oszd meg! Az összes idézet