Tobi színei

Tóbiás egy 18 éves fiú, aki női testbe született. Szerencsésnek mondhatja magát, mert a családja elfogadja őt, de az út az identitásának felfedezése és a társadalom elfogadása felé így is rögös. A rendező több éven át követi Tobi életét, megismerjük az édesanyjával való kapcsolatát, és a szivárványos zászló mögött egy felnövés előtt álló fiatal személyisége rajzolódik ki. Bakony Alexa dokumentumfilmje július 1-től látható a mozikban.

magazin

A hetero gondolkodást nagyon nehéz átkattintani az emberek agyában

Bakony Alexa egy tizennyolc éves, transznemű fiúról készítette első egész estés dokumentumfilmjét. A Tobi színei meghatóan mutatja be a nemváltásra…

tovább

magazin

Tobi transznemű, és egy igazi magyar hős

Bakony Alexa egy transznemű fiatalról készítette első egész estés dokumentumfilmjét, amely fontos mérföldkő a magyar LMBTQ-filmek történetében. Ez…

tovább

magazin

Sírni könnyebb, mint nevetni a magyar LMBTQ-filmeken

Érzékenyek, vagy éppen szemtelenek, új perspektívákat nyitnak, vagy pont a sztereotípiákra erősítenek rá, drámaiak és mélyek, vagy inkább a…

tovább

videó

Itt kértél meg először, hogy vágjam sünire a hajad

Megjelent az első előzetes Bakony Alexa dokumentumfilmjéhez, amely egy női testbe született kamaszfiúról és családjáról szól. A Tobi színei fontos…

tovább

hír

Magyar LMBTQ doku a mozikban

Július 1-jén mutatják be a magyar mozikban a Tobi színei című magyar dokumentumfilmet, amelyet több nemzetközi filmes eseményre, többek között a…

tovább

magazin

Ezek a filmek pezsdítik fel a nyarat

A májusi mozinyitás után hervasztóan keveset mentek mozizni, de hátha majd most. Június 3-tól ismét üzemel a Cinema City-hálózat, és a következő…

tovább

hír

Európa legnagyobb LMBTQ filmfesztiválján mutatják be Bakony Alexa filmjét

A 35. BFI Flare: London LGBTIQ+ Filmfesztiválon lesz először látható a Tobi színei. Bakony Alexa dokumentumfilmje egy Szabolcs megyében élő, női…

tovább
az összes dosszié

És mi van Tomival?

Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba

Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?

Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül

Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés

Fekete pont

Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.

Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle

Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak

Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 

És akkor megdöglünk, mint az összes lakó ezen a rohadt bolygón.

Zuhanórepülés

Oszd meg! Az összes idézet