Varga Katalin balladája

Peter Strickland filmje a 59. Berlinale programjában mutatkozott be: gyorsan nyert is egy Ezüst Medvét, majd az Európai Filmakadémia elsőfilmes díját is kiérdemelte. A magyar bemutató kapcsán gyűjötttük össze a Varga Katalin balladájáról szóló cikkeinket.

hír

A Varga Katalin kapta az Európai Felfedezés díjat

Az osztrák Michael Haneke A fehér szalag című filmje nyerte az Európai Filmdíjat szombaton éjszaka, az elsőfilmes rendezők számára kiírt úgynevezett…

tovább

hír

Munkácsy életéről film készül, utcai filmműhely a Mediawave-en

Káel Csaba fogja rendezni a Munkácsy Mihály életéről szóló filmet, Dömötör Tamás utcai filmműhelyt indított a Mediawave-en, és InterCom-os DVD-vel…

tovább

magazin

Udine: Távol-kelet, tőlünk nyugatra

Egy olyan fesztiválon, amely nemzeti, pontosabban földrajzi tematikára épül, állandóan fennáll a veszélye, hogy sokféle, az ember ízlésétől elütő…

tovább

hír

Új magyar filmnovellák - a Kis magyar dekameron győztesei

Az utóbbi évek egyik legfontosabb kezdeményezése fűződik Bodzsár István nevéhez és az Unio Filmhez, illetve a Magyar Televízióhoz. Ők hívták …

tovább

magazin

Andreas Lust: Néha menned kell

Andreas Lustot egészen mostanáig alig ismertük, a vásznon csupán nyúlfarknyi szerepekben tűnt fel, a nézők és a kritikusok alig vették észre. Götz…

tovább

hír

Egy magyar koprodukció leverte az Avatart Bulgáriában

Egy szatirikus fekete komédia, sorai közt egy Guy Ritchie-szereplővel tarol Bulgáriában - a senior producer és szereplő Kántor Lászlót kérdeztük a…

tovább

magazin

Jól szerepel a Varga Katalin a Berlinálén

Az elsőfilmes Peter Strickland Varga Katalin című filmje igazi sötét ló volt a Berlinálén, de, úgy tűnik, érdemes volt rá tenni: mind a kritikai,…

tovább

hír

Peter Strickland, Péter Hilda: A bosszú intenzitása

A Varga Katalin című ballada a Berlinale versenyprogramjának egyetlen magyar résztvevője. A Székelyföldön játszódó, magyar operatőrrel (Győri Márk)…

tovább

magazin

Cinefest: mikrokozmoszok, nagy tétek

Az idei Cinefestet a szervezők a rekordok fesztiváljának tartják, ami a nagyjátékfilmes versenyprogramra mindenképpen igaz. A meghívott tizenkét…

tovább

hír

Szabó István lett a FERA elnöke

Szabó Istvánt választotta elnökévé dublini ülésén az Európai Filmrendezők Szövetsége, a FERA - adta hírül a Magyar Filmunió.

tovább

hír

Off Hollywood Edinburghban

Hajdu Szabolcs filmje Edinburghban debütál a nemzetközi közönség előtt. Az emigráns című Márai-filmet a müncheni filmfesztivál tűzi műsorra - adta…

tovább

hír

Box Office: Keanu, csajok, satöbbi

Közeleg a karácsony, lassan érkeznek a hófödte, mikulásos filmek. De a hét még inkább az őszről szól, meg a jól ismert trendekről.

tovább

hír

Ezüst Medvét kapott a Varga Katalin hangos csapata Berlinben

A Berlinale hagyományainak megfelelően az Arany Medve mellett több Ezüst Medve került kiosztásra. A nemzetközi zsűri Ezüst Medvével jutalmazta a…

tovább

hír

Finn film nyerte a Cinefestet

A fesztivál fődíját, a Pressburger Imre-díjat a finn Thomas nyerte. A zsűri értékelése szerint Miika Soini játékfilmje az öregedésről fest minden…

tovább
az összes dosszié

Véletlenül írtam egy könyvet

Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.

Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen

Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik

Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk

a teljes dosszié
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik, és aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló.

Virág elvtárs / A tanú

Oszd meg! Az összes idézet