hír
Az osztrák Michael Haneke A fehér szalag című filmje nyerte az Európai Filmdíjat szombaton éjszaka, az elsőfilmes rendezők számára kiírt úgynevezett…
továbbhír
Káel Csaba fogja rendezni a Munkácsy Mihály életéről szóló filmet, Dömötör Tamás utcai filmműhelyt indított a Mediawave-en, és InterCom-os DVD-vel…
továbbmagazin
Egy olyan fesztiválon, amely nemzeti, pontosabban földrajzi tematikára épül, állandóan fennáll a veszélye, hogy sokféle, az ember ízlésétől elütő…
továbbhír
Az utóbbi évek egyik legfontosabb kezdeményezése fűződik Bodzsár István nevéhez és az Unio Filmhez, illetve a Magyar Televízióhoz. Ők hívták …
továbbmagazin
Andreas Lustot egészen mostanáig alig ismertük, a vásznon csupán nyúlfarknyi szerepekben tűnt fel, a nézők és a kritikusok alig vették észre. Götz…
továbbhír
Egy szatirikus fekete komédia, sorai közt egy Guy Ritchie-szereplővel tarol Bulgáriában - a senior producer és szereplő Kántor Lászlót kérdeztük a…
továbbmagazin
Az elsőfilmes Peter Strickland Varga Katalin című filmje igazi sötét ló volt a Berlinálén, de, úgy tűnik, érdemes volt rá tenni: mind a kritikai,…
továbbhír
A Varga Katalin című ballada a Berlinale versenyprogramjának egyetlen magyar résztvevője. A Székelyföldön játszódó, magyar operatőrrel (Győri Márk)…
továbbmagazin
Az idei Cinefestet a szervezők a rekordok fesztiváljának tartják, ami a nagyjátékfilmes versenyprogramra mindenképpen igaz. A meghívott tizenkét…
továbbhír
Szabó Istvánt választotta elnökévé dublini ülésén az Európai Filmrendezők Szövetsége, a FERA - adta hírül a Magyar Filmunió.
továbbhír
Hajdu Szabolcs filmje Edinburghban debütál a nemzetközi közönség előtt. Az emigráns című Márai-filmet a müncheni filmfesztivál tűzi műsorra - adta…
továbbhír
Közeleg a karácsony, lassan érkeznek a hófödte, mikulásos filmek. De a hét még inkább az őszről szól, meg a jól ismert trendekről.
továbbhír
A Berlinale hagyományainak megfelelően az Arany Medve mellett több Ezüst Medve került kiosztásra. A nemzetközi zsűri Ezüst Medvével jutalmazta a…
továbbhír
A fesztivál fődíját, a Pressburger Imre-díjat a finn Thomas nyerte. A zsűri értékelése szerint Miika Soini játékfilmje az öregedésről fest minden…
továbbFriss
Megvannak az Inkubátor pitchfórumának idei nyertesei
Arany Medvét érő beszélő szoborral folytatódik a Mozinet Filmnapok
Todd Haynes lesz a zsűrielnök Berlinben
Turai Balázs poszt-gender influenszerekről szóló filmtervét díjazták
Gothár Péter kultfilmjével folytatódik a Filmrendezők klubja
Az évszakok ritmusára kibomló házassági történet forog Kurta Niké és Orbán Levente főszereplésével
November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Riba Gergely: A Lakótelepi Farkas
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
a teljes dossziéAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié