Varsó 2020

A 36. varsói filmfesztivált fokozott óvatossággal, de élőben rendezik meg október 8-16. között, a programban több magyar alkotó munkája, három nagyjátékfilm és két rövidfilm is felsorakozik. A fesztiválon a Filmhu tudósítója személyesen is részt vesz, beszámolóiban nem csak a filmekről, hanem arról is mesél, hogy milyen élmény a világjárvány közepén részt venni egy ilyen nagy filmes eseményen.

magazin

Varsó 2020: Három magyar titokra is fény derült

A múlt héten Lengyelország fővárosáig utaztunk, hogy hetekkel, vagy akár hónapokkal a hazai bemutatójuk előtt megnézzünk három új magyar filmet: az…

tovább

magazin

Varsó 2020: Aubrey Plaza még a járványt is elviselhetővé teszi

2020 legtöbb nagyszabású filmfesztiválja elmaradt, átalakult vagy az internetre költözött, de a lengyel fővárosban úgy döntöttek, hogy a növekvő…

tovább

magazin

Holtai Gábor és Veres Attila: Szeretnénk veszélyes filmeket csinálni

A Második kör című kisfilm egy olyan ijesztő, alternatív Magyarországot ábrázol, ahol egy fiatal párnak szigorú bizottság elé kell járulnia, hogy…

tovább

hír

Lengyel és spanyol díjakat hozott a hétvége három magyar filmnek

Szombaton átadták a 36. varsói filmfesztivál díjait, ahol Felméri Cecília és Horvát Lili alkotása is a nyertesek közt szerepelt, Bodzsár Márk…

tovább

hír

Októberben pár napra magyar város lesz Varsó

A 36. Varsói Nemzetközi Filmfesztivál programjában nagy létszámban sorakoznak fel a magyar filmek, köztük három világpremierrel. Európai sztárokkal…

tovább

hír

November végén mutatják be a mozik Gothár Péter új filmjét

Az október 9. és 18. között zajló A kategóriás Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon október 10-én, szombaton lesz Gothár Péter a Magyar Nemzeti…

tovább

videó

Dühös szellemekkel riogat a Post Mortem előzetese

A magyar műfaji film új területet készül meghódítani: 2021 januárjában kerül a mozikba Bergendy Péter horrorfilmje, a Post Mortem, amelynek kijött…

tovább
az összes dosszié
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 

Jaj, csak gyerek ne legyen ebből...

Tűzoltó utca 25.

Oszd meg! Az összes idézet