A taxiból kilibbenve a Hilton szálloda előtt azon a bizonyos vörös szőnyegen paparazzik veszik ostrom alá az ártatlan rencenzenst is, kicsit gyanús ugyan a fotósok átlag életkora és felszereltsége, bent pedig természetesen kiderül, hogy az egyik kereskedelmi rádió szervezte őrületről van szó, de kint jól mutat, és legalább kellőképpen megzavarja az érkezőket. Odabent minden roppant elegáns, külön sajtószoba a tévés stáboknak, hiszen ez egy jól szervezett rendezvény és nem a sarokba bújva kell interjúzni a díjazottakkal, sőt bent egyenesen kéretik nem fotózni – adjuk meg a módját. A bálterem csöppnyi csalódást okoz: az utolsó pillanatig reménykedtem, hogy a Kodak színház valahol el van rejtve a szállodában, de természetesen európai rendszerű asztalos ültetés van: piros széken ülnek a sztárok, fehéren a tűrt résztvevők. „Sztárok” érkeznek folyamatosan, ki elegánsabban, ki nem: vakuk villognak, kamerák forognak, mikrofonok tódulnak a sajtószobában, igazi díjátadó hangulat ez, konstatálom pezsgőt kortyolva. (Vajon szándékos, hogy fél tizenkettőkor jut először az ember lánya ételhez, addig csakis alkoholt szervíroznak minden mennyiségben? Ez mondjuk meg is látszik a hangulaton.)
A kezdeti ellenérzéseket tehát legyűrte a rendezvény, bár egy buktató még hátravolt: a díjátadás. Az archetípusként szolgáló Academy Awards is élvezhetetlenül hosszú (és unalmas…) élőben, még az ágyból nézve is, nemhogy egy asztalhoz kucorodva csiribiri ruhában. A Voxcar mindössze tizenöt kategóriában jutalmaz, és bármily meglepő, mégsem vált unalmassá. A műsorvezető-főszerkesztő Szász Attila nem beszélte túl, a díjátadók sem, a szervezők pedig jó dramaturgiai érzéktől vezérelve adagolták a vicces összevágásokat.
Az évről évre változó kategóriák kijelölésekor idén már kevésbé volt jelen a magyar díjátadók agyréme, hogy külföldi filmeket díjazzanak egy magyar film előtt tisztelgő rendezvényen, bár még így is felülreprezentált a forgalmazók díjazása: legjobb dvd (külföldi és magyar), legnézettebb film (külföldi és magyar), valamint a legnézettebb külföldi film díját is a forgalmazó veszi át. Minden nagyobb forgalmazó cég bezsebelt legalább egy díjat: a Mokép az Egri csillagok DVD-változatáért, a Budapest Film a legnézettebb Magyar vándorért. Kálmán András, az Intercom képviseletében pedig folyamatosan ingázott a nézőtér és a színpad között: A király visszatér, a Némó nyomában és az Alien-tetralógia forgalmazója három kategóriában is nyert (Legnézettebb film, Legjobb animációs film, Legjobb külföldi DVD). A Cirko-Másképp Alapítvány az Euréka című majd négyórás japán film forgalmazásáért a Legmerészebb forgalmazó díjat vehette át.
A forgalmazók tündöklése után az ún. szakmai díjak kiosztására is sor került: az est nagy nyertese a Kontroll. A legjobb betétdalt a Neo tagjai kreálták, bár esetükben talán helytállóbb a filmzene kifejezést használni, a szobrocska átvételekor hosszú idő óta lehetetett újra egymás mellett látni a Neo két tagját. Pados Gyula sem maradt elismerés nélkül, az operatőr távollétében Antal Nimród rendező vette át ez elismerést, aki szokásos kisfiús zavarában nem nagyon találta a szavakat, de amikor a Legjobb film is a Kontroll lett, köszönetnyilvánításában egy történetet mesélt arról, hogy bár a BKV-ellenőrök körében is sikeres volt a film, ez nem mentette meg őt attól, hogy ne büntessék meg nemrégiben a kisföldalattin.
A színészi díjak is a várakozásoknak megfelelően alakultak: Ónodi Eszter volt a legjobb a Boldog születésnapot!-ban, Mucsi Zoltán pedig a Montecarlo!-ban, és van egy olyan közönség, aki számára Szabó Győző a kedvenc. Életműdíjat kapott Törőcsik Mari, akit külön összeállításban köszöntöttek a szervezők és felállva tapsolták meg a jelenlévők. A színészi teljesítmény tágan értelmező rendezvényen egy különös kategória is létezik: a Legjobb magyar szinkron. Ezt az elismerést is A Gyűrűk ura-trilógia befejező része kapta: Csöre Gábor, Lang Péter és Bács Ferenc magyar hangok, valamint Pataricza Eszter szövegíró és Csörögi István szinkronrendező.
A legjobb külföldi film jelöltjeit a Voxcar is az egész rendezvényen végighúzódva idézi meg humoros bejátszásokban. Idén ez azért is volt rendhagyó és ötletes, mert Uma Thurman a bejátszásokban szépen lassan leszámolt a többi jelölttel, először Gollamot aprította miszlikbe, majd Hugh Grant az Igazából szerelem stábja nevében önként mondott le a díjról, így már csak egy valaki maradt Uma listáján: „Bill” Murray. Némi bosszankodás után az Elveszett jelentés főszereplője is gratulált a Kill Bill alkotóinak. Quentin Tarantino műholdas kapcsolás keretében a Cannes-i fesztiválpalotából köszönte meg az elismerést, külön gratulált „Nimródnak” a Kontroll sikeréért, és panaszkodott az Azúr-parti záró estjére.
A show-ba csak a Kill Bill díját átadó André Szőts vitt politikai felhangokat: a magyar származású producer Hiller István kultuszminiszter cannes-i kijelentéseit elhamarkodottként és felelőtlenként értékelte, valamint a Filmtörvényt is elégtelen osztályzattal illette, ugyanis szerinte csak egy francia mintára létrehozott szakmafüggetlen nemzeti filmközpont menthetné meg a magyar filmipart.
A VOXCar-díjat ez alkalommal is a hazai média és filmes szakma neves személyiségei adták át. A Hilton Budapest báltermében rendezett esemény színpadán olyan neves személyiségek bontották fel a nyertresek neveit rejtő borítékokat, mint André Szőts, Csősz Boglárka, Détár Enikő, Gáspár Kata, Hajós András, Kaszás Attila, Kerekes József, Oroszlán Szonja, Rékasi Károly, Rudolf Péter, Szabó Győző, Szabó István és Tóth Ildikó.
A Gálaest a VOX mozimagazin® olvasóinak meghirdetett “KERESD AZ OSCART NYERD MEG A -T!” nyereményjáték díjainak átadásával vette kezdetét. A játék fődíja ebben az évben egy SMART forfour személygépkocsi volt, amit Lengyel Gábor budapesti olvasó „vihetett” haza. A játék további díjait egy X-Trend Notebookot, valamint egy DVD lejátszót Melegh László egerbocsi és Szilágyi Szabolcs salgótarjáni olvasók nyerték. A nyereményeket a VOX mozimagazin tulajdonosai Bengyel Gyula és Pétervári Zoltán adták át.
A szakmai díjak átadására ezt követően került sor. A ceremóniát a VOX mozimagazin® főszerkesztője Dudás Viktor nyitotta meg, őt a színpadon a Gálák állandó műsorvezetője a magazin korábbi főszerkesztője Szász Attila követte.
Az est első díját Soma Mama Gésa adta át a Legmerészebb filmforgalmazó kategóriában. A díjazott a Cirko Film – Másképp alapítvány az Eureka című film forgalmazásáért.
Az Legjobb magyar DVD-nek járó díjat Hajós András adta át. A díjazott az Egri csillagok, forgalmazó Mokép.
A Legjobb DVD kategória nyertesét az Apám beájulna című film két felfedezettje Csősz Boglárka és Gáspár Kata adták át. A díjazott az Alien tetralógia, forgalmazó InterCom.
A Legjobb magyar betétdal kategóriát a tavalyi év díjazott zenekara a Back to Black zenekar nevében Abebe Dániel a csapat frontembere adta át. A díjazott a Neo a „Kontroll” című felvételért.
A legjobb animációs film díját Kerekes József adta át. A díjazott a Némó nyomában, forgalmazó InterCom.
A legjobb szinkron kategória nyerteseit Détár Enikő és Rékasi Károly ismertették. A díjazott A gyűrűk ura – A király visszatér szinkron csapata: Csöre Gábor, Bács Ferenc, Láng Balázs – magyarhangok, Pataricza Eszter – magyarszöveg és Csörögi István szinkronrendező.
A Legnézettebb magyar film díját Bereményi Géza adta át. A díjazott a Magyar vándor. A díjat átvette Herendi Gábor rendező, Prukner Pál a Budapest Film korábbi forgalmazási igazgatója.
A Legjobb külföldi filmnek járó díjat Szabó Győző adta át, mely ez évben A gyűrűk ura – A király visszatér lett. A díjat Dr.Kálmán András az InterCom forgalmazási igazgatója vette át.
A Legjobb operatőri munkáért járó díjat Szabó Gábor operatőr adta át, aki külön bejelentés is tett, mely szerint, aki a díjat kapja, az automatikusan felvételt nyer Magyar Operatőrök Szövetségének soraiba. Az elismerést Pados Gyula kapta a Kontroll című film fényképezéséért, aki történetesen pár hete tagja a HSC szervezetének.
Az Év hazai kedvencének járó elismerést – mely díjat a VOX mozimagazin olvasói ítélnek oda – ez alkalommal a tavalyi év kitüntetettje Oroszlány Szonja adta át az idei díjazottnak Szabó Győzőnek.
A VOXCar-díj 2004 évi életműdíjasa Törőcsik Mari lett, akinek a díjat Kaszás Attila adta át.
A Legjobb magyar női alakítás díját Rudolf Péter adta át. A díjazott Ónodi Eszter a Boldog születésnapot! című filmben nyújtott alakításáért.
A Legjobb magyar férfi alakítás díját Tóth Ildikó adta át Mucsi Zoltánnak a Montecarlo! című filmben nyújtott alakításáért.
A Legjobb magyar filmnek járó VOXCar-díjat Szabó István adta át a Kontroll című filmnek. A díjat Antal Nimród, a film rendezője vette át.
A Legjobb külföldi film kategória nyertesének járó díjat André Szőts adta át, a nyertes a Kill Bill című film.