A nagyszámú magyar versenyző mellett jönnek filmek többek közt az USA-ból, Kanadából, Ausztráliából, Kínából, Indiából, Portugáliából, Svédországból és Oroszországból is.
A Filmszemle idején ismét több rangos nemzetközi filmes rendezvényre kerül sor. TRANSEUROPA EXPRESS elnevezéssel egy nagyszabású ötnapos konferencia is szerveződik, melyre több jelentős filmiskolát is meghívtak a közép-európai régióból, s a pozitív visszajelzések alapján úgy tűnik, hogy a hazai fiatalokon kívül lesznek résztvevők Szlovéniából, Szlovákiából, Csehországból, Lengyelországból, Romániából, Ausztriából és Németországból is. A konferencia fő témája az európai film és koprodukciók előtt nyíló lehetőségek különös tekintettel a frissen csatlakozott országokra.
A tematikára reagálva a FIPRESCI vezetősége jelezte, hogy 2002 után ismét szívesen tartanának egy kihelyezett fórumot Szolnokon, s ennek a nemzetközi tanácskozásnak is megkezdődött a szervezése. A tanácskozás keretében remélhetőleg tájékoztatást kapunk az új Filmtörvénnyel kapcsolatban a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumától, a Media Plus program aktualitásait bemutatja a Media Desk magyarországi képviselője és a koprodukciós lehetőségek tekintetében számítanak a Magyar Producerek Szövetségének részvételére is.
Időközben korábbi megyei kapcsolatokon keresztül a fesztivál szervezői egy érdekes megkeresést kaptak Angliából. A Haltwhistle Film Project csoport jelentkezett, hogy egy EU-s pályázat keretében örömmel részt vennének egy vidéki filmes közösségekkel közösen végrehajtandó projektben, ahol filmes szemmel és eszközökkel dolgoznák fel a mindannyiunkat érintő helyzeteket és problémákat. Mivel a kapcsolatteremtésére rendkívül alkalmasnak tartják a fesztivál oldott és barátságos légkörét, úgy döntöttek, hogy Szolnokon kezdik meg a projekt megszervezését, s ezért személyesen is ellátogatnak a Tisza-parti városba.