Kapcsolódó anyagok
Esztétikum és szociális érzékenység – ez várható a Berlinalén
Berlinale 2013: Önmeghatározás középfokon
Berlinale: A zsűri nagydíjával tüntették ki Fliegauf filmjét
Bucsi Réka Symphony no. 42 című diplomafilmjét beválogatta rövidfilm versenyébe a berlini nemzetközi filmfesztivál. A tízperces digitális rajzanimáció a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen készült.
„A Symphony no. 42 című animációs film rendhagyó narratívát használva, 47 különböző jeleneten keresztül mutat be egy szubjektív világképet. Az asszociációk által összefűzött rövid jelenetek környezetünk irracionális összefüggéseit hangsúlyozzák. A szürreális helyzetek ember és természet alkotta dolgok összhatásán alapszanak” – olvasható a szinopszisban. „A film alapötlete egy számomra érdekes emberi tulajdonságra épül. Ha külső szemlélőként tanúi vagyunk egy számunkra ismeretlen szituációnak, akkor tudat alatt automatikusan kontextusba helyezzük az eseményeket saját elképzeléseink szerint” – vallja a film alkotója, Bucsi Réka.
Animációval örülnek az alkotók a jó hírnek
A Symphony no. 42 a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen készült a Magyar Nemzeti Filmalap támogatásával, a film vágója Czakó Judit, producere Fülöp József a MOME Animáció tanszék vezetője. Bucsi Réka 2013-ban végzett a MOME animáció szakán, jelenleg az Animation Sans Frontiéres (ASF) nemzetközi animációs workshop résztvevője.
A 64. Berlinalét február 6-16. között rendezik meg a német fővárosban, a film díszbemutatójára az alkotók jelenlétében kerül sor.
(Forrás: Filmunió)
Még több magazin
magazin
„Mi még megadni sem tudjuk magunkat!” Keleti Márton rendkívüli szereplőgárdát (Sinkovits Imre, Darvas Iván, Major Tamás, Szabó Gyula, Márkus László,…
továbbmagazin
A szenvedély és féltékenység nem életkorfüggő. Özvegy Orbánné, Erzsike, a Budapest egyik zsúfolt társbérletében élő idős zenetanárnő…
továbbFriss
Mongol állami kitüntetést kapott A legbelsőbb Ázsia rendezője
Kenyeres Bálint kisfilmje Cannes-ban versenyez
Ingyenesen filmekkel ünnepli a Magyar Film Napját a FILMIO
Elárasztják a magyar animációs alkotók az Annecy Fesztivált
Koltai Lajos és Rudolf Péter életműdíjat kap a Savaria Filmszemlén
1901. április 30-án mutatták be az első magyar filmet, A Táncz című alkotást. A Magyar Film Napját idén is több mint 20 tévécsatorna, a mozihálózatok és a streamingplatformok ünneplik egy héten át programsorozattal.
Tíz klasszikus a Magyar Film Napjára #4: Mit csinált felséged 3-tól 5-ig?
Tíz klasszikus a Magyar Film Napjára #3: Hideg napok
Tíz klasszikus a Magyar Film Napjára #2: Egymásra nézve
a teljes dosszié
Magyarország lesz 2025 júniusában a Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztivál díszvendége. A nagy presztízsű rendezvény a magyar animáció előtt tiszteleg, bemutatva Magyarország animációs filmiparát, alkotóit, stúdiót és iskoláit.
Filmgyár podcast #28: Magyar díszvendégség az Annecy Fesztiválon
A nap, amikor a magyar animációsok legmerészebb álmai versengtek egymással
Elárasztják a magyar animációs alkotók az Annecy Fesztivált
a teljes dosszié
Minden idők legdrágább magyar sorozata, a Hunyadi egy 10 részes dráma, amely a híres magyar hadvezér, Hunyadi János életét, sorsfordító csatáit és magánéletének fordulópontjait meséli el. A sorozat emellett nemcsak Magyarország, hanem Európa korabeli hatalmi viszonyait, politikai csatározásait is igyekszik bemutatni.
Filmgyár podcast #27: A Hunyadi írószobája
Kádár L. Gellért: Úgy éreztem, hogy Hunyadi bennem van
Vérontás, árulás és bujaság hajtja előre a magyar történelmet
a teljes dosszié
2025. június 18. és 21. között Veszprém, Balatonfüred és Balatonalmádi ad otthont az idei MOZ.GO - Magyar Mozgókép Fesztiválnak.
Közel 200 nevezés érkezett az idei MOZ.GO-ra
A Semmelweis lett a legjobb film a MOZ.GO-n
a teljes dosszié