Csuja László Foszfor című kisfilmjét a Tamperei Filmfesztivál tűzte műsorára: a fesztivál elismerései között kiosztott UIP-díj automatikus jelölés az Európai Filmakadémia legjobb rövidfilm díjára - 2006-ban Kenyeres Bálint is a Tamperében elnyert elismeréssel jutott a jelöléshez, amelyet később díjra is váltott.
Csuja László Foszfor című kisfilmjét a 41. Magyar Filmszemle kiemelt információs filmjei között vetítették: a Gyabronka József és Ébel Roland főszereplésével készült film apa és fia ellentmondásokkal teli kapcsolatáról szól. A Foszfor az SZFE és az I'm Film közös gyártásában készült.
Részlet a kisfilmből
A finnországi Tampere az évek során a világ egyik legnagyobb nemzetközi rövidfilmes mustrájává nőtte ki magát: a márciuban megrendezett független filmfesztivál nemzetközi és finn versenyprogrammal egyaránt rendelkezik, 30 percnél nem hosszabb rövidfilmeket versenyeztet. A fesztivál elismerései között kiosztott az UIP-díj automatikus jelölés az Európai Filmakadémia legjobb rövidfilm díjára. 2006-ban Kenyeres Bálint Before Dawn című filmje is a Tamperében elnyert elismeréssel jutott a jelöléshez, amelyet később díjra is váltott Varsóban.
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.