Almási Tamás Sejtjeink című filmje nyerte a Magyar Dokumentumfilm Rendezők Egyesülete által alapított Kamera-díjat. A két éve hagyományosan átadásra kerülő vándordíj mellett idén különdíjat is kiosztottak a dokumentumfilmesek ma a Puskin moziban rendezett ünnepségen.

A 2000- ben alapított Kamera-díj célja, hogy a Filmszemlén induló dokumentumfilmesek közül a legjobbakat jutalmazza. A MADE az elmúlt két évben Kőszegi Edit és Szuhay Péter Történetek a boldogulásról, valamint Mohi Sándor Ahogy az Isten elrendeli című filmjét részesítette elismerésben. A 33. Szemle után 35 munka került megmérettetésre, melyekre több mint tíz rendező adhatta le szavazatát. Mint azt a filmhu megtudta, a zsűri egyszerű, tiszta etnografikus szemléletmódja miatt tartotta különdíjra érdemesnek Füredi Zoltán Északföld című munkáját, míg Almási Tamás Szemle-díjas alkotása drámai erejével és szociális töltésű témaválasztásával vívta ki a dokumentumfilmes kollégák elismerését.

A ma délelőtt rendezett díjátadó ünnepségen Kisfaludy András, a MADE elnöke, bevezetőjében figyelmeztetett a dokumentumfilmesek nehéz helyzetétre. Emlékeztetett rá, hogy „a magyar film palotájában a dokumentumfilmesek a cselédek”, akiknek mindennapi küzdelmei nem milliókról, hanem százezrekről szólnak. Nehezményezte azt is, hogy a Filmtörvény hiánya miatt gyakran hónapokat kell várni az alapítványi pályázatok elbírálására, így a dokumentumfilmesek erre az időszakra gyakorlatilag munkanélkülivé válnak.