A húszperces, H.G. Wells klasszikus regényéből adaptált Dr. Moreau célja, hogy feltérképezze a nyugati ember pszichéjét és annak erőszakos, elkeseredett próbálkozásait, hogy a természet uralkodójává váljon. A film absztrakt képsorain keresztül egy olyan világba merülhetünk, ahol az ember és a természet korábban elkülönített kategóriái összemosódnak.
Lichter és Máté főleg 16 mm-es és 35 mm-es oktatófilmekból álló talált felvételeket (found footage), illetve az operatőrük által forgatott, super 8-as és 35mm-es kamerával rögzített képsorokat vágot össze. Az analóg képi anyagot ezután a végeredmény szempontjából legfontosabb eljárás alá vetették, ami a nyersanyagra festés kísérleti filmes módszere: lényege a celluloid szalagok fizikai roncsolása rohasztása, hipózása és festése majd az átalakított nyersanyag bedigitalizálása és vágása.
A film forgatókönyvírója Nemes Z. Márió, narrátora Rába Roland, operatőre Vincze Alina, zeneszerzője Horváth Ádám Márton, sound designere Terner Péter volt. Producerként pedig Nedeczky Dóra fogta össze a film megvalósítának folyamatát. A Dr. Moreau-t a Nemzeti Filmintézet 2020-as kisjátékfilm gyártási pályázatán támogatásban részesítette. A film további partnere a Bőhm Sound Design Stúdió, Kárpáti György Mór, gyártócége pedig a Mindwax.
Lichter Péter és Máté Bori 2006 óta készítenek közösen kísérleti filmeket, eddig alkotásaik olyan rangos nemzetközi fesztiválokon szerepeltek, mint a Berlin Critics Week, Jihlava Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál vagy Tribeca. Első közös egész estés munkájuk, a Rotterdamban bemutatott Üres lovak (2019) volt, melyet 7 részből álló antológia, A horror filozófiája (2020) követett. Ezek a filmek nemcsak sikeres fesztiválkörutat (Rotterdam, Cottbus, Torino, stb.) jártak be, de rendre helyet kaptak a Sight& Sound Magazine éves ranglistáin is.
A Dr. Moreau világpremierje a 26. Tallinn Black Nights Filmfesztiválon volt.