Az elméleti és gyakorlati képzés Európában egyedülálló módon nem pusztán a szakma elsajátítását tűzi ki céljául, hanem társadalmi és művészi ismeretekben jártas, széles látókörű kreatív értelmiségi foglalkozásként igyekszik értelmezni a filmrendezést.
A filmrendezői alapképzéshez képest, amelyen a filmkészítéshez szükséges gyakorlati tudást sajátítják el a hallgatók, a mesterszakos filmrendező a művészet és a mesterség ötvözésére képes személyiség. A képzés az önálló filmalkotásra való készséget, az alkotói felelősségtudatot erősíti. A mesterszakon végző filmrendező képes lesz önálló játék-, televíziófilmet és műsorokat, dokumentumfilmet és ismeretterjesztő filmet létrehozni.
A 2013-ban induló osztály vezetője Gothár Péter Kossuth-díjas film- és színházrendező, a tanársegédek pedig Gigor Attila és Schwechtje Mihály lesznek.
A gyakorlatorientált képzésben résztvevők félévenként egy film előkészítésével és leforgatásával mélyítik majd el gyakorlatban is tudásukat.
A szakra a felvételi tájékoztatóban meghatározott főiskolai vagy egyetemi diplomával rendelkezők jelentkezhetnek, a felvételi több fordulóból áll.
Az elektronikus jelentkezés és a dokumentumok elektronikus beküldésének határideje: 2013. március 1.
Bővebb infórmációk a SZFE oldalán olvashatók.