Újra magyar film forog az etyeki Korda Stúdióban. Az angol- magyar minikoprodukcióban készülő alkotás a brightoni egyetem, az egri főiskola és budapesti filmművészeti egyetem diákjainak közös diplomafilmje.
"A film száz évet fog át 15 perc alatt, az elkövetkező 100 évet. Egy ember belecsöppen az emberiség jövőjébe, anélkül, hogy észrevenné. Generációk tűnnek el egymás árnyékában, a világ felgyorsul, miközben az individuum fokozatosan eltűnik, minden egy hatalmas, utópisztikus reality- kommuna részévé válik. Klónok tartják kezükben az irányítást, bárki bármikor lecserélhető. Száz év pereg le a főhős szeme előtt. Mit jelent élni, ebben a cyber-kavalkádban?" - teszi fel a kérdést a készülő film.
A filmet a Korda stúdió New York utcadíszletében forgatták: a Hellboy stábja hagyta itt ezt a külső díszletet, azóta forgott itt már nagyjátékfilm (Brooklyn), magyar kisjátékfilm (Stricik), számtalan reklámfotózás, és most a Preface. Az angol-magyar koprodukcióban készülő filmet ketten is jegyzik rendezőként: Révész Bálint Brighton-ban tanul, Besnyő Dániel pedig Egerben az Eszterházy Károly Főiskolán. A szereplők között a Stricik-ben is feltűnt Horváth Kristóf, a rendezőként is diplomázott Réthelyi András.
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.