Herendi Gábor Balázs Béla-díjas filmrendező új vígjátéka, a Futni mentem, novemberben debütált a mozikban. Ez első pillantásra azt sugallhatja, hogy a magyar független filmesek helyzete mégsem olyan nehéz. Akkor miért fogalmaz úgy Herendi egy nemrég adott Telexes interjúban, hogy: „Egyetlen kiutat látok, ha megváltozik a rendszer.” És nekünk nézőknek mit jelent a magyar filmgyártás átalakulása? Milyen történeteink lesznek, amiket továbbadhatunk? Milyenné alakul a magyar film? A nézők, azaz mi hogyan befolyásoljuk a piacot?
Herendi Gábor, a Valami Amerika, a Kincsem és a Toxikoma rendezője, december 16-án beavatja a közönséget a magyar független filmkészítés valóságába. Milyen megoldásokat lát, és milyen tanulságokat hozott számára korábbi munkássága, illetve jelenlegi filmje, a Futni mentem? Hogyan értékeli mindezt belső szakmai szemmel? Olyan témákra világít rá, amelyek nemcsak a filmkészítők, hanem a nézők számára is meghatározóak, és korunk jellegzetes problémáit tükrözik – ezért közös felelősségünk ezekről gondolkodni.
Időpont: December 16. hétfő, 19 óra
Helyszín: CEU, Nádor utca 15., Budapest, 1051 Auditórium B
Jegyár: 2000 Ft
A jegyek előadás előtt a készlet erejéig online ide kattintva és a helyszínen is megvásárolhatók.
Herendi Gábor: Már nagyon hiányzott a nagyjátékfilm rendezés
November 21-én érkezett meg a mozikba Herendi Gábor legújabb filmje, a Futni mentem című romantikus vígjáték, melyben egy anya (Udvaros Dorottya) úgy dönt, hogy teljesíti elhunyt férje utolsó kívánságát, és lányaival közösen (Lovas Rozi, Tenki Réka, Trill Beatrix) váltóban lefutja a maratont. A rendezőt kérdeztük a forgatásról, a nézőszám okozta elvárásokról, az alacsony költségvetésből készülő független filmek jövőjéről és arról, hogy megfordult-e a fejében, hogy elhagyja az országot.