Március 24-én kerül a mozikba Nemes Gyula második nagyjátékfilmje, a fanyar humorú, provokatív ZERO, Udo Kierrel a főszerepben. Aznap, csütörtökön a Művész moziban a 18 órai vetítés után a közönség találkozhat a rendezővel, és a film másik főszereplőjével, Kovács Krisztiánnal, 21 órakor a Toldi moziban a nyitott díszbemutatón pedig az egész stábbal. A vetítés után 22:30-tól ZERO-buli: lesz Ricsárdgír minikoncert, DJ Rév Marci, Vidra Vera, VJ Mikulán és a film zenei világát hűen tükröző csehszlovák-afrikai youtube diszkó. Aki 35 mm-es kópián szeretné megnézni Nemes egyedi alkotását, a Kinoba váltson jegyet!
Március 24-én, csütörtökön lenullázzuk Pestet!- ígérik a Zero alkotói. Nemes Gyula Karlovy Vary-ban nagy port kavart filmjében egy anarchista méhész terrortámadást indít a rendszer ellen, hogy megmentse a méheket. „A Zero kiindulópontja az az elementáris düh volt, amely a jelenkori társadalmi igazságtalanság, környezetpusztítás, politikai elnyomás, és az emberiség jövője iránti aggódás volt. Csináljunk antikapitalista, globális világgazdasági rendszer elleni filmet! Célunk a provokáció volt, és egyben a szórakoztatás, a térdcsapkodós vígjáték. Komoly gondolatokat csak humorral lehet elmondani.” – vallja a rendező.
Aki számára fontos a hagyományos, igazi mozi-élmény, a Kinoba váltson jegyet a Zerora, ott – és csak ott - ugyanis 35 mm-es kópiáról vetítik majd Nemes egyedi alkotását. Aki elmélyült beszélgetéssel szeretné kombinálni a csütörtök estét, a Művész moziba menjen, ahol a 18 órai vetítés után találkozhat a rendezővel, és a film főszereplőjével, Kovács Krisztiánnal. „Krisztián az alteregóm. Egy pillanatra se éreztem, hogy játszana. Ő egyszerűen maga A Hősünk. Ezért tudta végig játszani teljes azonosulással a főszereplő négy metamorfózisát. Számos életveszélyes helyzetet is bevállalt, és hagyta, hogy kopaszra borotváljuk, majd hatalmasra növesztette a szakállát. Ekkor sokan megállították Afrikában, hogy nagyon hasonlít valakire. Na, hogy is hívják… Jézus Krisztus! Önkéntelenül ráéreztek az afrikai rész evangéliumi áthallásaira.”- nyilatkozta Nemes Kovács Krisztiánról, akit különben első filmje, az Egyetleneim főszerepében is láthattunk.
A bulizni vágyóknak csütörtökön 21 órakor a Toldi mozit ajánljuk, ahol a nyíltkörű díszbemutatón a teljes stábbal találkozhat a közönség. A vetítés után 22:30-tól Zero-buli: lesz Ricsárdgír minikoncert, DJ Rév Marci, Vidra Vera, VJ Mikulán és a film zenei világát hűen tükröző csehszlovák-afrikai youtube diszkó.
Közel kilenc év munkájának végeredménye kerül csütörtökön a nézők elé. „A Zero-t nemcsak rendeztem, de a producere, sőt, a forgalmazója is vagyok. A legbüszkébb nem arra vagyok, hogy kevés pénzből ennyire látványos filmet készítettünk: idehoztuk Udo Kiert, csatajeleneteket forgattunk, élő méhekkel dolgoztunk és elmentünk Afrikába. Ez azért jöhetett létre, mert a Zero egy kézműves film.” – nyilatkozta Nemes Gyula.
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.