Az iskolai szexuális felvilágosításon az ima se segít
Az Egy magányos tinédzser rendezőjének újabb tinidrámája
Kelly Fremon Craig, aki az Egy magányos tinédzserrel bizonyította a kamaszok történetei iránti érzékét, ezúttal Judy Blume nagy hatású Are You There God? It’s Me, Margaret című gyerekkönyvét adaptálja. A hatodikos korú Margaretről szóló történetben kínos pillanatokból, identitásválságból, élénken illusztrált szexuális felvilágosításból nem lesz hiány. A film április 28-án kerül az angol és amerikai mozikba.
Judy Blume 1970-es regénye, a New Yorkból a kertvárosba költöző tizenegy éves kislány, Margaret tiniéveit elmesélő Are You There God? It's Me, Margaret az amerikai gyerekirodalom klasszikusa. A több, mint ötvenéves szöveg tele van igazán mára divatossá vált motívummal, mint a fiatal lányok testük változásához való viszonya, a vallásilag vegyes családok gyerekeinek zavarodottsága és a peer pressure, azaz a gyerekek divatot, viselkedési mintákat illető egymásra gyakorolt hatása. Nem meglepő tehát, hogy Kelly Fremon Craig az Egy magányos tinédzser rendezője filmre vitte a legendás művet. A főszerepet Abby Ryder Fortson alakítja, szüleiként az Oscar-díjra jelölt Rachel McAdams és a rendező Benny Safdie, nagymamájaként az Oscar-díjas Kathy Bates láthatóak.
Margaret új lakóhelyén hamar összebarátkozik néhány korabeli lánnyal, akikkel klubot alapítanak, végigszenvedik a szexuális felvilágosítást, tisztasági betétet vásárolnak és felesküsznek a mellnövesztésre. Margaretet közben rendkívül foglalkoztatja Isten gondolata, akitől leginkább azt kéri, hogy átlagos és normális legyen, az Örökkévaló azonban úgy tűnik nem segít.
Fremon Craig filmjében a felnőttek élete sem könnyű, Margaret keresztény anyja túlságosan be akar illeszkedni, és minden önkéntes munkát elvállal a szülői csoportban, a zsidó apa nem találja a helyét New Yorkon kívül, a nagymama pedig egy új élet lehetőségeit keresi a férje halálát követően.
A film premierje a Sundance Filmfesztiválon lesz, áprilisban pedig már látható lesz az angol és amerikai mozikban.
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.