A Nyitva rendezője egyre többet dolgozik külföldön: egy Szerbiában gyártott, amerikai fantasy sorozat visszatérő rendezője lett, és tavaly leforgatta második nagyjátékfilmjét is, ami szintén amerikai produkció. Interjúsorozatunk legújabb adásában Orsival beszélgetünk, akit részletesen kifaggatunk a sorozatkészítés rejtelmeiről. Hogyan kell rendezni a CGI démont? Miért a demizson a legjobb eszköz egy verekedős jelenetben? Miért furikáztak Herbai Mátéval a Mulholland Drive-on egy nyitott tetejű sportautóban? És miért előzte meg a korát a Linda című akciósorozatunk? Az alábbi videóban minden kiderül.
Két év telt el a Nyitva bemutatója óta, az itthoni felkérések azonban elmaradtak Orsi számára, legutóbbi filmterve, a Hotel Intercontinental (itt írtunk róla részletesebben) végül nem kapott fejlesztési támogatást. Külföldön mégis rámosolygott a szerencse, és az elmúlt egy évet a The Outpost című kardozós-démonos fantasysorozat csapatával töltötte Szerbiában, ahol négy epizódot készített. Az amerikai sorozatok bonyolult produceri rendszeréről mesélt, a kaszkadőrökkel, démonokkal való közös munkáról, és Szerbiáról, ami elmondása szerint olyan most a filmeseknek, mint Magyarország volt 10 éve. Tömegével érkeznek ide nemzetközi, főleg amerikai stábok, hogy kihasználják az ország adta (egyelőre olcsó) lehetőségeket.
A sorozat mellett mesélt a The Deal című nagyjátékfilmjéről, ami szintén egy véletlennek köszönhető, “jókor voltam jó helyen” – mondta. A film műfaja disztopikus dráma, Herbai Máté operatőrrel készítették tavaly nyáron Szerbiában, amit három hónap utómunka követett Amerikában. Ott egy hétig stílusosan egy nyitott tetejű, piros Ford Mustanggal száguldoztak a Mulholland Drive-on, Orsi pedig leszerződött egy amerikai ügynökkel, mert olyan lehetőségek nyíltak meg számára odakint, amiket nem szabad elengedni.
13 év után újra van Magyar Filmszemle, visszatér a magyar filmszakma egykori elsőszámú találkozóhelye. A Szemle nyitófilmje Schwechtje Mihály Sünvadászat című filmje, a programba közel 150 alkotást válogattak be, köztük játékfilmek, dokumentumfilmek és kísérleti filmek is megtalálhatóak, kis- és egészestés formátumban.
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.