Morgan Freeman és Florence Pugh gyászfeldolgozása könnyeket csal a szemünkbe
Megérkezett az A Good Person című film előzetese
Morgan Freeman legújabb filmjében árván maradt unokájával próbál szót érteni, miközben saját gyászával küzd. Az A Good Person (Egy jó ember) humorral lazított kertvárosi melodrámának ígérkezik, amelyben az Oscar-díjas Freeman mellett Florence Pugh alakít főszerepet.
A Dokik című vígjátéksorozat egykori sztárja Zach Braff több, mint tévés nevettető, ezt már a szintén kertvárosi környezetben játszódó, A régi környék című 2004-es rendezői bemutatkozásával is bizonyította. 2023-ban megjelenő filmjében újra komoly témához nyúl. Allison (Florence Pugh) és Nathan (Chinaza Uche) már az esküvőt tervezik, amikor Nathan nővére, Molly meghal egy autóbalesetben, miközben Allison vezet. A cselekmény java évekkel később játszódik, Daniel (Morgan Freeman) neveli Molly időközben kamaszodó lányát, és egy önsegítő csoport gyűlésén újra összefut Allisonnal. A viszontlátás a továbblépés esélyét ígéri mindkettejük számára.
Braff klasszikus atmoszférát teremt a kertvárosi melodrámák jellegzetes kellékeivel, összetartó, családias szomszédsággal és különleges garázshobbikkal. Daniel terepasztalt épít, ami a film egyik leglátványosabb eleme az előzetes alapján.
Florence Pugh az utóbbi idő egyik legfelkapottabb amerikai színésznője lett, a rendező szerint pedig ebben a filmben „egészen hihetetlen, talán generációja legjobbja.” Braff Freemanról is hasonló lelkesedéssel nyilatkozott, aki szerinte „évek óta nem nyújtott ilyen alakítást.”
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.