hír
Már csak két hétig lehet jelentkezni a 9. Verzió DocLab programba, amely jelenleg az egyetlen olyan nemzetközi filmfejlesztési workshop és…
továbbhír
Októbertől egészen jövő márciusig tart a Mozinet Filmnapok aktuális évada. A programban a filmek szerelmesei a legjobban várt fesztiválkedvenc…
továbbhír
Szeptember 26-án mutatja be a Magyarhangya az Oscar-díjas Hamagucsi Rjúszuke (Vezess helyettem, Szerencse és képzelet kereke) A gonosz nem létezik…
továbbhír
Cibulya Nikol első nagyjátékfilmje, a Holnap meghalok meghívást kapott a rangos Varsói Nemzetközi Filmfesztiválra, ahol az elsőfilmes…
továbbhír
My Notes on Mars (Jegyzeteim a Marsról) című első angol nyelvű filmjének forgatására készül Horvát Lili, a Szerdai gyerek és a Felkészülés…
továbbhír
Dyga Zsombor rendezésében augusztus elején kezdték el forgatni a Kabul művelet munkacímű akciófilmet. A különleges katonai hadműveletet feldolgozó…
továbbhír
Elindult a jegyelővétel a szeptember 17-én kezdődő Budapesti Klasszikus Film Maratonra, amely már hetedik alkalommal várja a filmrajongókat. A…
továbbhír
Szeptember 3-án veszi kezdetét a 20. születésnapját ünneplő BuSho, aminek idén is a Puskin mozi, az Olasz Kultúrintézet és a szentendrei P'art mozi…
továbbhír
Szeptember 12-én Robert Rodríguez Alkonyattól pirkadatig című kultfilmjével folytatódik az Uránia Nemzeti Filmszínházban a tavasszal…
továbbhír
Újabb díjat zsebelt be Zurbó Dorottya és Arun Bhattarai dokumentumfilmje, A boldogság ügynöke, ezúttal Szkopjéban, a MakeDox fesztiválon nyűgözte le…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié