hír
Till Attila részben saját élményekből táplálkozó új filmje, az És mi van Tomival? alkotói éppolyan könnyed, lendületes és zavarba ejtően vicces…
továbbhír
Rubi Anna dokumentumfilmje és három diákfilm is versenybe száll a 30. szarajevói filmfesztivál fődíjáért, a Szarajevó szívéért, a Sarajevo Talent…
továbbhír
A 81. Velencei Nemzetközi Filmfesztivál programjában Szilágyi Zsófia Január 2 című filmje mellett is szép számban akad magyar vonatkozású…
továbbhír
Július 26-án kezdődnek a 2024. évi nyári olimpiai játékok Párizsban, amelyen a magyar csapat 180 sportolója is megméretteti magát. Az ötkarikás…
továbbhír
Idén huszadik alkalommal vár a legnagyobb és legelismertebb nemzetközi filmekkel a CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál. A jubileumi…
továbbhír
97 éves korában elhunyt Dr. Kertész György forgatókönyvíró és író, a hírt fia tette közzé Facebookon. „Tartalmasan, szeretetben töltött 97 év után…
továbbhír
Augusztus 22-28. között ismét visszatér a fővárosi Art+ Cinemában a Vertigo Filmhét, ahol egy teljes héten át naponta három art- és sikerfilmet…
továbbhír
Az Inkubátor Program támogatásával és Dióssi Gábor főszereplésével készül Szabó Márton István első mozifilmje, a Zajkapitány című zenés romantikus…
továbbhír
Javában zajlik Fazakas Péter tévéfilmjének forgatása Csehov egyik legismertebb színpadi művéből, a Ványa bácsiból. A helyszín egy szarvasmarhatelep,…
továbbhír
Reisz Gábor Karlovy Vary után a Velencei Nemzetközi Filmfesztivál Orizzonti szekciójában folytatja a zsűrizést, ahol egy évvel ezelőtt a Magyarázat…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié