hír
Vasárnap befejeződött a 3. Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál. A november 8. és 12. között lezajlott esemény két másik…
továbbhír
Vízenjárás címmel rendezte meg a Faludi Ferenc Akadémia nemzetközi amatőrfilm-szemléjét, az Uránia Nemzeti Filmszínházban november 10-11-én, immár…
továbbhír
Az Európai Unió MEDIA Programjának hazai információs irodája, a MEDIA Desk Magyarország Iroda ösztöndíjat biztosít magyar filmes szakemberek részére…
továbbhír
A nemrégiben mozikba került Asterix és a Vikingek című animációs filmhez kapcsolódóan a forgalmazó SPI és a hazai mozik lehetővé tették, hogy az…
továbbhír
Magyarországról érkező filmek színesítik a kalkuttai, a goai és a Taipei-i seregszemlék műsorát. A legfiatalabb rendezőgeneráció filmjeit…
továbbhír
A Nisi Masa európai fiatalfilmes szervezet idén ötödik alkalommal hirdette meg forgatókönyvíró-pályázatát, „Turisták” címmel. A döntés értelmében a…
továbbhír
Harmincrészes rajzfilmsorozat készül a pénzről. Az elsősorban gyerekeknek szóló oktatófilm az összes korosztálynak kíván tanulságokkal szolgálni a…
továbbhír
Jancsó Miklós Kossuth-díjas filmrendező nyitotta meg a Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivált a budapesti Toldi moziban. A…
továbbhír
Portugália legnagyobb animációs fesztiválja, a Cinanima november 6 - 12. között ünnepli 30. születésnapját Espinho-ban – adta hírül a Filmunió. Cakó…
továbbhír
Maximum háromoldalas rövidfilmterveket várnak bármilyen műfajban középiskolásoktól és felnőttektől január 10-ig a Filmtett szerkesztőségébe.
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié