hír
Igazi sztárparádé volt az Amin a muszlimok röhögnek c. szatíra díszbemutatóján. A Barátok közt sztárjai, Tóth Norbert focista és Danny Blue…
továbbhír
A FILMJUS Alapítvány pályázatot hirdetett műfaji megkötöttség nélkül film-előkészítés témakörben. A pályázat célja, hogy segítse a költségvetésekben…
továbbhír
Pálos György Sztornó című filmjének főszereplője Lovasi András. A film 2006. november 16-tól országszerte megtekinthető a mozikban. A filmet az…
továbbhír
A Hartley-Merrill International Screenwriting Prize nemzetközi forgatókönyvíró pályázat évente kerül megrendezésre az Amerikai Mozgókép Szövetség…
továbbhír
A Hartley-Merrill International Screenwriting Prize éves nemzetközi forgatókönyvíró pályázatra 2007 tavaszán ismét sor kerül. A nyertesek jutalma a…
továbbhír
A Maestro című rövid animációs film újabb nemzetközi sikeréről számolt be a produkció. Két hét alatt további három díjjal gazdagodott M. Tóth Géza…
továbbhír
Tavaly ősszel az RTL Klub és a Hunnia Filmstúdió „Adj egy történetet”, televízió a filmekért, filmesek a televízióért címmel szinopszis-pályázatot…
továbbhír
Kállai Ferenc kapta az idei Maecenas-díjat; a nemzet színésze "mély humánumáért, az örök emberi értékek tiszteletéért, nemzedékeket helytállásra…
továbbhír
Fabricius Gábor Szigetről szóló designetűdje, a Live kíséri a november 23-án mozikba kerülő Shop Stop 2-t. A rövidfilm Toldi moziban rendezett VIP…
továbbhír
Vasárnap estig összesen 233 704 néző volt kíváncsi Andy Vajna és Goda Krisztina 56-os mozijára, a Szabadság, szerelemre. A film már az induláskor…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié