hír
Március 31-ig várják a jelentkezést a 20. dunaszekcsői Képköznapok alkotótáborba, melyet egy öt alkalmas, térítésmentes forgatókönyvfejlesztő…
továbbhír
Elkezdődött a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál, a csütörtök esti megnyitó díszvendége az orosz támadás ellen védekező, a szabadságáért küzdő Ukrajna…
továbbhír
Február 14-én, kedden érkezett meg a magyar háztartásokba a SkyShowtime. A Magyar Filmadatbázis három szempont alapján – ár, katalógus jellege és…
továbbhír
Legemlékezetesebb alakításainak felidézésével tiszteleg a Filmio a február 17-én születésnapos Cserhalmi György előtt. A színészlegenda 75.…
továbbhír
A közszolgálati média és a Nemzeti Filmintézet együttműködésének köszönhetően a kortárs magyar filmművészet kiemelkedő alkotásai láthatók február…
továbbhír
Másfél évnyi szervezést követően január 20-án megalapították a Magyar Animációs Alkotók Egyesületét vagyis az AA1-et. Az elnökség tagjai: Kreif…
továbbhír
A Kojot négy lelke elképesztő látványvilággal meséli újra az indián teremtéstörténetet a mitikus Kojot figurájával a középpontban, közben…
továbbhír
A spanyol filmszakma legfontosabb éves eseményén kilenc Goya-díjat zsebelt be a Szörnyetegek című vidéki thriller, amely Sam Peckinpah Szalmakutyák…
továbbhír
Újra lehet pályázni a Magyar Művészeti Akadémia hároméves ösztöndíjprogramjára, amelynek szakmai lebonyolítója az MMA Művészetelméleti és…
továbbhír
Szakonyi Noémi Veronika Hat hét című, érzékeny és mélyreható drámája a nyílt örökbefogadás témáját dolgozza fel egy nehéz anyagi körülmények között…
továbbFriss
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié- Képzeld el, a múltkor olvastam egy képregényt, hát olyan állat dumák voltak benne!
- Mint például?
- Hát most azt így nem tudom...