hír

Visszatér a Moszkva tér

November 30-tól limitált vetítéssorozatban újra mozivásznon látható Török Ferenc kultikussá vált egyetemi vizsgafilmje, amely egy 1989-ben…

tovább

hír

Kritikai siker Amerikában az 1945

New Yorktól Los Angeles-ig számos amerikai mozi műsorra tűzte Török Ferenc sokszorosan díjnyertes történelmi filmjét, az 1945-öt. A mozibemutató…

tovább

hír

Szerdán indul a 15. Anilogue

Kiállítások, workshopok és koncertek színesítik a programot, melyben 200 új animációs rövidfilmet és 13 egészestés mozit láthat majd a közönség,…

tovább

hír

Nemzetközi díjakat nyert a Szép alak és a Sétagalopp

Két nemzetközti filmfesztiválon, összesen három díjat nyertek a Színház- és Filmművészeti Egyetem vizsgafilmjei a hétvégén. Freund Ádám kisfilmjét…

tovább

hír

A Viszkis bankot robbantott a jegypénztáraknál

A Viszkis rabló élete alapján készült, nagyszabású, akcióban is bővelkedő életrajzi alkotás az év eddigi harmadik legjobb nyitóhetét produkáló…

tovább

hír

Pszichothriller az erdélyi bányászvárosban

Ismét egy ígéretes elsőfilmes rendező mutatkozhat be a hazai közönségnek: Bagota Béla Valan címmel készülő lélektani krimije gyártását 292 millió…

tovább

hír

Toronto: Közönségdíjas Az állampolgár

Magyar sikerrel zárult Torontóban az Európai Uniós Filmfesztivál, mely az elmúlt két hétben 28 EU tagállamból érkezett alkotásokat mutatott be a…

tovább

hír

Pócspetri DVD-bemutató és vetítés a FUGÁ-ban

Ember Judit 1983-ban készült, Pócspetri című, betiltott filmjének DVD-bemutatójára és a felújított film vetítésére kerül sor 2017. november 25-én 16…

tovább

hír

Makk Károlyról és Király Jenőről írnak a Filmvilágban

Makk mellett Gárdos Évával, a Budapest Noir rendezőjével, valamint Mészáros Mártával is olvasható interjú a Filmvilág ehavi számában., Varga Zoltán…

tovább

hír

Amerikában is imádják a Testről és lélekről-t

Az egyik legrangosabb amerikai fesztiválon, az 50. AFI Festen (az Amerikai Filmintézet fesztiválja) mutatkozott be az amerikai közönség előtt a…

tovább
 
hirdetés

Véletlenül írtam egy könyvet

Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.

Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen

Lakos Nóra: Mindig is ezt a filmet szerettem volna megcsinálni

Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik

a teljes dosszié

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
A búzamezőn megcsinálhatnánk az elvetélés-jelenetet is.

(terep) SZEMLE

Oszd meg! Az összes idézet