hír
A február 16-án kezdődő 73. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál Berlinale Classics válogatásában ismét szerepel magyar alkotás: a Nemzeti Filmintézet…
továbbhír
A tervek szerint idén tavasszal mutatják be Johnny Depp új filmjét, a Jeanne du Barry című történelmi kosztümös drámát. Az Oscar-díjra jelölt…
továbbhír
9 egész estés filmmel és 17 rövidfilmmel érkezik idén ismét a MyFrenchFilmFestival a Cinegóra január 13. és február 13. között! Idén hat tematikus…
továbbhír
Tavaly ősszel kapott Emmy-díjat az Eufória egyik epizódjáért, most pedig az Amerikai Operatőrök Társasága (The American Society of Cinematographers)…
továbbhír
A hazai felsőoktatásban újszerűnek számító módon, nyílt nemzetközi pályázaton keresi következő rektorát a MOME Animnak is otthont adó Moholy-Nagy…
továbbhír
Péntektől vasárnap estig ingyenesen lehet megnézni Enyedi Ildikó Testről és lélekről című, Arany Medvével jutalmazott és Oscar-díjra jelölt, nagy…
továbbhír
Két magyar film, a tavaly bemutatott Kilakoltatás és a hazai premier előtt álló Háromezer számozott darab is részt vesz a 21. Pune Nemzetközi…
továbbhír
A pozsonyi Visegrad Film Forum bejelentette idei első vendégeit. A 10. alkalommal megrendezésre kerülő filmes szakmai fórumon olyan neves…
továbbhír
A Nemzeti Filmintézet visszautasította, a szerb és a szlovák filmalap mellett viszont az Eurimages európai koprodukciós alap is támogatja Tolnai…
továbbhír
Életének 71. évében elhunyt Morcsányi Géza műfordító, dramaturg és szerkesztő, Enyedi Ildikó Testről és lélekről című filmjének egyik főszereplője.
továbbFriss
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéÖreg, így semmi értelme az egész kibaszott vallatósdinak! Hogy szedsz ki egy hullából bármit is?