hír

Az utolsó blues Arany Piramisa

Gárdos Péter Az utolsó blues című filmje kapta az október 15-25. között megrendezett 26. Kairói Filmfesztivál nagydíját, az Arany Piramist. A film,…

tovább

hír

Carlyle mint bokszbajnok

Robert Carlyle lesz a következő, aki a boxbajnokot alakító színészek dicső táborába kerülhet, olyanok közé, mint Robert de Niro, Sylvester Stallone,…

tovább

hír

Luca Nelli a magyar Bean?

A mai napon debütál a mozikban Az ötödik szoba s benne egy igazi magyar pechvogel: Luca Nelli. Banner-Szűcs Loránd három perces gegjét az Intercom…

tovább

hír

Jó reggelt, Apokalipszis

Robin Williams egy amerikai légitámaszponton lépett fel, az afganisztáni Bagramban, katonákkal talákozott és autógrammokat írt alá. A négynapos…

tovább

hír

Elmaradt a bemutató, az író mégse bánja  

A forgatókönyvíró kifejezetten örül, hogy filmjének bemutatóját bizonytalan időre elhalasztották. A Phone Booth című filmet szeptemberben már…

tovább

hír

Pazarló volt A hídember költségvetése

A tervezett másfél milliárd forintnál 50 százalékkal nagyobb, összesen 2,2 milliárdra rugó kiadások, költségvetési források pazarló felhasználása, a…

tovább

hír

Kertész Imre Sorstalanságát filmre viszik

Egymilliárdba kerülne Kertész Imre Sorstalanság című regényének filmre vitele. Barbalics Péter, a producer szerint a magyar államnak is részt…

tovább

hír

A Bánk bán költségvetésének vizsgálata

A Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma 213 millió forint produkciós költséget nem fogadott el jogosnak az Ezüsthajó Kft. által készített Bánk…

tovább

hír

Ottawában különdíjas a Kistehén

Az Ottawai Nemzetközi Animációs Fesztivál kedvencének kikiáltott Kistehenet a díjazáskor egyik kategóriába sem tudták beilleszteni, így külön díjat…

tovább

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés
 

Nem hagyhatunk kettesben egy kisbabát egy kibaszott tigrissel!

Másnaposok

Oszd meg! Az összes idézet