podcast

Filmhu podcast #33: A nagy Spielberg-show

Mennyi ideig tud Steven Spielbergről beszélni három rajongó, akiknek a film teszi ki az életük jelentős részét, és gyerekkoruk óta a Cápa, az E.T.…

tovább

podcast

Filmhu podcast #32: Balázs Ádám

Hogyan készül az a sok érzelmes, ijesztő, a filmek hatását fokozó zene? Erről mesélt nekünk Balázs Ádám, aki közben a saját kacskaringós, sikerekben…

tovább

podcast

Filmhu podcast #31: Csoma Sándor

Foglalkozott már az ügynökkérdéssel, a pedofíliával és a pornóipar világával, jelenleg Erőss Zsolt hegymászó tragikus halálát készül megfilmesíteni…

tovább

podcast

Filmhu podcast #30: Mécs Mónika

2020 első podcast adásában az Akik maradtak és a Testről és lélekről producerét, Mécs Mónikát láttuk vendégül, egy héttel az Oscar-bejelentések…

tovább

podcast

Filmhu podcast #29: A magyar film elmúlt tíz éve

Lehetetlen feladatra vállalkoztunk a Filmhu podcast karácsonyi különkiadásában, a magyar film elmúlt tíz évét beszéltük át Jakab Julival, Schwechtje…

tovább

podcast

Filmhu podcast #28: Bagota Béla

A Valan – Az angyalok völgye rendezője tíz éve kávét főzött Angelina Jolie filmjének forgatásán, majd sokat várt első nagyjátékfilmjére, amely…

tovább

podcast

Filmhu podcast #27: Bodzsár Márk

Az úszásba belebolonduló Rába Roland magánszáma volt az első nagy dobása, majd jöttek az istent játszó, szamurájkarddal hadonászó mentősök, most…

tovább

podcast

Filmhu podcast #26: Peter Strickland

A Filmhu podcastben ezúttal Peter Strickland író-rendezőt láttuk vendégül. Feltérképeztük filmjei magyar vonatkozásait, és közben meglepő helyekre,…

tovább

podcast

Filmhu podcast #25: Fillenz Ádám

A Filmhu podcastjában ezúttal Fillenz Ádám operatőrt láttuk vendégül, aki magyar filmek és hazánkban forgatott külföldi produkciók között osztja meg…

tovább

podcast

Filmhu podcast #24: Rév Marcell

A podcast legújabb adásában az évek óta Amerikában dolgozó operatőrt, Rév Marcellt faggattuk arról, hogyan kapta meg az első tengerentúli munkáját,…

tovább

És mi van Tomival?

Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba

Filmhu podcast #101: Till Attila

És mi van mindannyiunkkal?

Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés

Fekete pont

Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.

Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle

Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak

Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 

- Ha nem lennék bohóc, gyilkos lennék.
- Én is.

The last circus

Oszd meg! Az összes idézet