magazin
Mától látható a mozikban Reisz Gábor első nagyjátékfilmje, a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan. Összeszedtük, amit tudni érdemes a filmről.
továbbhír
A Karlovy Vary-ban versenyző, a Magyar Filmhéten is bemutatott VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan, Miskolcról elhozta a Cinefest nagydíját,…
továbbhír
A Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan című filmet bárki házhoz rendelheti, mielőtt a mozikba kerül. De nem DVD-n: a film készítői megépítették…
továbbhír
Barátok segítségével, minimális költségvetésből készült Reisz Gábor diplomafilmje, mely a Jameson CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválon…
továbbhír
A szlovén Osztályellenség, Rok Bicek alkotása kapta a 11. Jameson CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál fődíját, míg a zsűri nagydíját Reisz…
továbbmagazin
Kis költségvetésből, barátok segítségével, gerillamódszerekkel készült Reisz Gábor diplomafilmje, mely minden nagy tanulság erőltetése nélkül szól…
továbbhír
A Jameson CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál szeptember 12-21-e között 11. alkalommal várja a hazai és nemzetközi filmbarát közönséget,…
továbbhír
Október 30-tól bárki végignézheti, hogyan próbál boldogulni az ún. életben a szüleivel élő, kicsit szingli és kicsit munkanélküli Áron. De ha nem…
továbbhír
Ferenczik Áron munkaügyi és szerelmi csetlését-botlását ősszel végre itthon is megnézhetjük. A hazai mozik október végén mutatják be Reisz Gábor…
továbbmagazin
Putyini Oroszország kézikamerával, érzékeny lelkű kiskamaszok bicikli nélkül, és örök optimista hősszerelmesek, akik már csak Michael Jacksonban…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéHa a fejed elválik a nyakadtól, véged.
Juan Santhez Villa-Lobos Ramirez / Hegylakó