videó
Új klippel érkezett a Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan és a Rossz versek zenéjét is készítő VAN filmzenekar, akik épp az első önálló, vagyis…
továbbmagazin
A Rossz versek, a VAN, a Balaton Method és a Békeidő gyártásvezetője, és a Jupiter holdja felvételvezetője éppen Mundruczó Kornél új színházi…
továbbmagazin
A Rossz versek látványtervezője és a Jupiter holdja art directora is túl van a lakásban töltött 50. napon. A kötelező karanténos projekteket…
továbbvideó
A VAN Valami furcsa és megmagyarázhatatlan és a Rossz versek rendezője jól bírja a bezártságot, de nincs kétsége afelől, hogy a világunk meg fog…
továbbmagazin
Ötventől kezdtük el visszaszámolni azokat a kisfilmeket, amelyek az elmúlt tíz évben a leginkább velünk maradtak. Listánk második felében van Diák…
továbbmagazin
A Filmhu és a Centrál Könyvek közös játékában három darab Rossz versek és 14 el nem beszélt történet című novelláskötetet sorsolunk ki, amit a film…
továbbmagazin
Merthner Tamás tavaly télen lépett be először az életünkbe: a 33 éves fiú, akit kidobott a Párizsban tanuló csaja, ezért megpróbálja visszafejteni a…
továbbhír
A Rossz versek és a VAN rendezője, Reisz Gábor a Margó Irodalmi Fesztivál számára készített elragadó kisfilmet, amelyben egy férfi és egy nő…
továbbhír
Nagy kaland kapujában áll a Rossz versek, bekerült az Európai Filmakadémia által kiválasztott 46 nagyjátékfilm közé, ezekből kerülnek majd ki az…
továbbmagazin
Szerda este Reisz Gábor, a VAN Valami furcsa és megmagyarázhatatlan rendezője tér vissza a Várkert Bazár és a Filmhu szabadtéri mozijának műsorán,…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié