hír
Magyar filmeket is vetítenek a pénteken kezdődő kolozsvári 14. Transilvania Nemzetközi Filmfesztiválon (TIFF), amelynek egyik kiemelt meghívottja…
továbbhír
A VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan című filmjéért Reisz Gábor nyerte a legjobb rendező díját a 19. szófiai nemzetközi filmfesztiválon. A…
továbbhír
A Cannes-i Filmfesztivál Résidence ösztöndíjprogramjának keretében készíti elő következő játékfilmjét Párizsban Reisz Gábor, a VAN valami furcsa és…
továbbhír
Reisz Gábor VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan című diplomafilmje a Hanti-Manszijszkban megrendezett Spirit of Fire nemzetközi filmfesztivál…
továbbmagazin
2014-ben is sokat beszélgettünk filmesekkel, csak kérdeztünk és kérdeztünk, ők pedig meséltek nekünk. Hajdu Szabolcs, Pálfi György, Mundruczó…
továbbhír
A Daazo és a Budapesti Francia Intézet december 19. és 21. között hazánkba is elhozza a Rövidfilmek Világnapját. 2011 óta Franciaországban az év…
továbbhír
Reisz Gábor kiemelkedő sikerű diplomafilmje, a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan indul a november 21-én kezdődő 32. torinói filmfesztivál…
továbbhír
A VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan magyarországi premierje kapcsán a Daazo.com négy korai Reisz-kisfilmet mutat be.
továbbdosszié
A Karlovy Vary-ban versenyző, a Magyar Filmhéten is bemutatott VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan, Miskolcról elhozta a Cinefest nagydíját,…
továbbmagazin
VAN egy fiatal filmrendező, aki úgy döntött, hogy kisfilmes támogatásból mozifilmet csinál, ezért összeszedte a barátait és közel két év alatt, szűk…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié